DKK dla młodzieży: Katarzyna Ryrych „Król”

31 stycznia 2019 r., godz. 14.30
Szkoła Podstawowa nr 89, os. Piastów 34 A

Spotkanie poświęcone książce Katarzyny Ryrych pt. „Król”. Wstęp wolny.

Katarzyna Ryrych „Król”

Patryk po bankructwie firmy ojca i utracie domu ląduje z dnia na dzień w lokalu zastępczym w odrapanym dwupiętrowym bloku. W przeciwieństwie do matki szybko przystosowuje się do życia w „Brooklynie”, jak nazywają blok osiedlowe dzieciaki. Zapomina o dawnym życiu – o jego dobrych stronach, luksusach i znajomych, którzy wraz z tym wszystkim zniknęli.

Podczas wakacji na szarym, betonowym podwórku Patryk poznaje Celestyna – bezdomnego mężczyznę, który staje się jego mentorem, od którego uczy się, jak przetrwać w nowym środowisku.

Ciepła i wzruszająca powieść o sile przyjaźni, o tym, że nie można oceniać ludzi po pozorach i nie wszystko jest takie, jak się zdaje w pierwszej chwili.

Źródło: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/dla-mlodziezy/krol-1

DKK tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. DKK to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, który promuje czytelnictwo. Uczestnikiem DKK może być każdy – to propozycja dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić ją innym. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

Zasady dyskusji:
- szanujemy opinie innych,
- nie oceniamy gustów czytelniczych członków grupy - im więcej różnych opinii tym lepiej,
- nie wszystkie lektury przypadną nam do gustu, ale mimo to spróbujemy je przeczytać,
- przychodzimy na spotkanie nawet, jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
- każdy członek grupy jest w niej mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta bądź też ile swojego czasu może spędzać z grupą,
- jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki,
- przede wszystkim mamy się dobrze bawić!

Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 27 65, biblioteka[at]okn.edu.pl