Artykuły

Sienkiewicz u Norwida. Narodowe Czytanie 2016

narodowe czytanie 09.20163 września 2016 r., godz. 10.00-13.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Przyłączając się do corocznej akcji „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza do wspólnego wysłuchania fragmentów „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Sienkiewicz u Norwida. Narodowe Czytanie 2016

Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Kuźni

narodowe czytanie 09.20163 września 2016 r., godz. 12.00-13.00
Biblioteka Klubu Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Wspólne czytanie powieści Henryka Sienkiewicz "Quo vadis": będzie można usiąść przy filiżance herbaty w ogródku czytelniczym przed wejściem do Biblioteki i przenieść się w czasie do antycznego świata (w razie deszczu zapraszamy do Czytelni). Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Kuźni

Miasto. Muza. Muzyka. Noc Poezji w Nowej Hucie

noc poezji kuznia 06.201611 czerwca 2016 r., godz. 19.00
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Spotkanie poetyckie z Danielem Lizoniem oraz Natalią Biesiadą-Myszak poprowadzi Szczęsny Kościesza Wroński. Nastepnie "Z dala od wielkich miast" – koncert krakowskiego zespołu Too Black Project. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Miasto. Muza. Muzyka. Noc Poezji w Nowej Hucie

Noc Poezji. Kraków w poezji, poeci w Krakowie

11 czerwca 2016 r., godz. 20.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Spotkanie z Elżbietą Zechenter-Spławińską prowadzi Agnieszka Rosnerówna. Muzyka: Edward Zawiliński. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Noc Poezji. Kraków w poezji, poeci w Krakowie

Tydzień Bibliotek w Bibliotece OKN

8 - 15 maja 2016 r.
Biblioteka OKN, os. Górali 5

Prezentacja najstarszych woluminów z księgozbioru Biblioteki OKN. Prezentowane książki to wydawnictwa z lat 50. XX wieku.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w Bibliotece OKN

 • Dyskusyjny Klub Książki

   

   

  Dyskusyjny Klub Książki

  DKK tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. DKK to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, który promuje czytelnictwo. Uczestnikiem DKK może być każdy – to propozycja dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić ją innym. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

 • Literackie Wtorki Czytelników

  Literackie Wtorki Czytelników

  Spotkania z literaturą, które odbywają się od kilkunastu lat w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w każdy ostatni wtorek miesiąca, są okazją, by spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek oraz promować dobrą literaturę podczas rozmów o książkach w zaciszu biblioteki.

 • Przekaźnik Książkowy

  Przekaźnik Książkowy

  Wydarzenie podczas Szafingów w Kuźni dla tych, którzy chcą się wymienić książkami, podzielić literackimi fascynacjami lub po prostu porozmawiać o swoich ulubionych lekturach.

  Zasady Przekaźnika:

  • Książki możemy wymienić lub podarować innej osobie.
  • Ważne, by książki, które przyniesiecie były w dobrym stanie.
  • Wymiana jest bezgotówkowa.
  • Udział w imprezie jest bezpłatny.
 • Spotkania autorskie

  Spotkania autorskie

  Spotkania autorskie z pisarzami, poetami i twórcami kultury, związanymi literaturą dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

 • Nowości w Bibliotece

  nowosci bibliotekaNowości w Bibliotece

  W każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 12.00-18.00 prezentujemy książki zakupione do Biblioteki OKN. Czytelnicy mają możliwość zapoznania się z nowościami i dokonania rezerwacji.

 • Bajki europejskie

  bajki europejskieBajki europejskie

  Cotygodniowe spotkania z baśnią i bajką europejską dla dzieci przedszkolnych odbywają się od 1997 r. Poprzez wspólne czytanie połączone z ćwiczeniami i zagadkami umysłowymi, zabawami ruchowymi i plastycznymi, chcemy najmłodszym przybliżać literaturę dziecięcą polską i obcą, wyczarować piękne, baśniowe obrazy, nauczyć poszanowania dla książki i przybliżyć instytucję biblioteki. W 2011 r. Bajki europejskie otrzymały Słoneczniki – nagrodę portalu CzasuDzieci.pl.

 • Spotkania przy globusie

  przy globusiePoznajemy świat w bibliotece. Spotkania przy globusie

  Na podstawie znajdujących się w bibliotece zbiorów poznamy ciekawe miejsca na świecie, a więc: kontynenty, państwa, miasta, krainy geograficzne, parki narodowe i wiele, wiele innych. Cykl adresowany do dzieci ze szkół podstawowych. Książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” zabierze dzieci w niezwykłą podróż dookoła globu. Uczestnicy cyklu zobaczą gejzery i lodowce Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagrają w krykieta, a w Indiach poćwiczą jogę. W Australii zadziwi ich dziobak, w Finlandii - noc polarna. Odkryją najciekawsze zakątki świata i zachwycą się jego różnorodnością.

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
norwid link
 
 
  biblioteka
Newsletter
Twój mail*


Blogi
Kontakt

stat4u