baner szlak rzebSzlak plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich

Szlak został opracowany i opisany w ramach projektu realizowanego od marca do grudnia 2018 r. przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie i Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

W ramach projektu zostały przeprowadzone analizy historyczne rzeźb i obiektów na szlaku, ustalanie autorów i kontekstu powstania. Wytyczenie szlaku oraz opracowanie folderu – przewodnika po szlaku poprzedziły trzy otwarte spacery szlakiem rzeźb. Jeden ze spacerów prowadził szlakiem rzeźb mistrzejowickich.

Gotowy folder – przewodnik po szlaku można otrzymać w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) oraz w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

W folderze znajdziemy opisy i grafiki plenerowych rzeźb i instalacji artystycznych znajdujących się na terenie Nowej Huty, rozumianej jako pięć tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta. Uwzględnione zostały rzeźby i instalacje niezwiązane z upamiętnieniem konkretnych osób czy wydarzeń, które zachowały się do naszych czasów.

Przewodnik dostepny jest także w wersji online:
PRZEWODNIK PDF W WERSJI POLSKIEJ
PRZEWODNIK PDF W WERSJI ANGIELSKIEJ

Do Galerii m Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) zapraszamy na wystawę grafik, projektów i rzeźb Krzysztofa Piły i Joanny Styrylskiej-Gałażyn zrealizowanych na potrzeby projektu.

Wystawa czynna do 4 stycznia 2019 r.
Oprócz wystawy prac ściśle związanych z realizacją projektu, prezentujemy również nowohuckie rzeźby plenerowe wydrukowane w technologii druku 3D przez Artura Piechuta z firmy Zadar.pl.

Realizacja: czerwiec – grudzień 2018 r. 
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa www.krakow.pl
Projekt objęty patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.
http://erdk2018.pl/pl/kalendarium/szlak-plenerowych-rzezb-i-instalacji-nowohuckich

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u