podre z histori w tlePodróże z historią w tle (slajdowiska)

Podczas wycieczek i urlopowych podróży odwiedzamy wiele ciekawych miejsc. Podziwiając piękno przyrody lub zachwycając się wspaniałą architekturą czy klimatem zwykle mijamy często opuszczone, zdecydowanie mniej znane a także fascynujące miejsca związane z historią, zwłaszcza tą współczesną. O takich właśnie miejscach związanych głównie z architekturą militarną XIX i XX wieku na naszych slajdowiskach opowiadać będą pasjonaci tego typu turystyki. Być może te spotkania staną się inspiracją aby podczas kolejnego urlopu zrobić sobie np. krótką przerwę w plażowaniu i ochłodzić się w cieniu jakichś ciekawych fortyfikacji, które można odnaleźć nawet w najbardziej egzotycznych destynacjach.

Współorganizatorem spotkań jest Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii Rawelin.

 

Szczecin zapominany, Szczecin ukryty – cz. 2. Webinar podróżniczy

8 czerwca 2020 r., godz. 19:00
platforma ClickMeeting
 
Webinar podróżniczy Tomasza Gromowskiego w ramach cyklu „Podróże z historią w tle”.  Partnerem cyklu jest Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin”. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Szczegóły: www.facebook.com/NowohuckieLaboratoriumDziedzictwa

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu "Sztolni w Bieszczadach". Atomowa tajemnica PRL. Slajdowisko Michała Banasia

10 luty 2020 r., godz. 19:00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na slajdowisko Michała Banasia w ramach cyklu Podróże z historią w tle. Cykl realizowany jest we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii Rawelin. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Berlin - od totalitaryzmów do wolności, cz. 2. Slajdowisko Piotra Grajpela i Agnieszki Bolesławskiej

2 grudnia 2019 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na slajdowisko Piotra Grajpela i Agnieszki Bolesławskiej pt. „Berlin - od totalitaryzmów do wolności”, będące kontynuacją wrześniowego spotkania poświęconego tej samej tematyce. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Szczecin zapomniany. Szczecin ukryty. Slajdowisko Tomasza Gromowskiego

27 stycznia 2020 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na slajdowisko Tomasza Gromowskiego p.t. „Szczecin zapomniany. Szczecin ukryty”, które odbędzie się w ramach cyklu Podróże z historią w tle. Cykl realizowany jest we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii Rawelin. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Meteoryty - dotknąć kosmosu. Slajdowisko Michała Banasia

4 listopada 2019 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na slajdowisko Michała Banasia pt. „Meteoryty - dotknąć kosmosu”, które odbędzie się w ramach cyklu „Podróże z historią w tle”. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u