oknRewitalizacja

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie jest miejską instytucją kultury o ponad sześćdziesięcioletniej tradycji. Działa na terenie Nowej Huty i na rzecz tej dzielnicy. Wychodząc naprzeciw istniejącym potrzebom aktywnie włącza się w procesy związane z rewitalizacją, wzmocnieniem potencjału społecznego i partnerskim rozwojem środowiska lokalnego. Od początku jest czołowym uczestnikiem procesów i dyskusji związanych z Lokalnym Programem Rewitalizacji Krakowa. Ściśle współpracuje z instytucjami, organizacjami oraz podmiotami środowiska lokalnego. Będąc producentem Nowohuckiej Kroniki Filmowej, dokumentuje historię dzielnicy i jednocześnie promuje w całej Małopolsce najciekawsze nowohuckie projekty i inicjatywy za pośrednictwem TVP 3.

OKN jest autorem i realizatorem inicjatyw przyczyniających się do oddolnego procesu rewitalizacji społecznej i gospodarczej obszaru, na którym znajduje się jego siedziba. Posiada doświadczenie w realizacji konsultacji i debat społecznych dotyczących palących problemów środowiska lokalnego. Wraz z Partnerstwem Inicjatyw Nowohuckich i Forum dla Nowej Huty złożył 16 postulatów i 8 projektów rewitalizacji dzielnicy, z których znaczna część została ujęta w Lokalnym Programie Rewitalizacji Krakowa. Propozycje OKN, które znalazły się w LPR obejmowały m.in. zagospodarowanie i promocję Łąk Nowohuckich, stworzenie szlaków spacerowych po Nowej Hucie, wykreowanie Alei Róż - głównej arterii dzielnicy -jako „salonu” Nowej Huty, czyli miejsca spotkań i wydarzeń społeczno-artystycznych.

Działania Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na rzecz Krakowa i Nowej Huty w sferze poprawy estetyki i funkcjonalności miasta w roku 2009 zostały docenione i nagrodzone  wyróżnieniem Laur Rewitalizacji przyznanym przez Stowarzyszenie Forum Rewitalizacji.

Będąc miejską instytucją kultury Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida realizuje programy i politykę Urzędu Miasta Krakowa, a jako instytucja wrośnięta od wielu lat w środowisko lokalne jest postrzegany jako obiektywny partner do dialogu społecznego. Będąc jednostką nastawioną na animowanie społeczności lokalnej, OKN otwarty jest na wszelką współpracę w ramach programu rewitalizacji.

ARTzona - nowohucka przestrzeń kreatywna - modernizacja i remont

Czytaj więcej...

ReNewTown. New post-socialist city: Competitive and Attractive

Czytaj więcej...

Ekosfera – Strefa Twórczej Ekologii

Czytaj więcej...

Miasto-Ogród

Czytaj więcej...

Zrozumieć Miasto

Czytaj więcej...

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u