rozmowy o kulturzeRozmowy o kulturze. Cykl spotkań dla seniorów i nie tylko

Choć o kulturze powiedziano już wiele, refleksja nad nią jest wciąż aktualna. Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich chętnych do dyskusji nad szeroko pojętą kulturą oraz zdarzeniami, które wpłynęły na bieg historii, a których ślady są nadal widoczne. Spotkania będą odbywać się cyklicznie w pierwsze środy miesiąca o godzinie 17.00 i będą miały charakter rozmowy kierowanej, podczas której uczestnicy dowiedzą się ciekawych faktów, a także będą mogli przy herbacie podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bieżącego zagadnienia. Mimo iż spotkania organizowane są głównie z myślą o seniorach, mile widziane będą także osoby dorosłe w różnym wieku. Jak bowiem stwierdził Benjamin Franklin: „nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Harmonogram spotkań - sezon 2019/2020 (wiosna-lato)

 

Z głową w chmurze

4 marca 2020 r., godz. 17:00  WYDARZENIE ODWOŁANE
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Dziś często słyszy się o tym, że ludzie w celach archiwizacji danych zamieszczają je w chmurze. Na ile jest to bezpieczne? Jak dużo danych o nas gromadzą przeglądarki? Jak wiele algorytmów pracuje nad naszym zdobywaniem wiedzy o produktach? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania będzie stanowić punkt wyjścia do refleksji nad kondycją świata w dobie technologii. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Rozrywka dawniej i dziś

5 lutego 2020 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Spotkanie poświęcone nowym formom rozrywki i tematom, które obecnie ludzi zachwycają czy z jakichś względów pociągają. W ramach dyskusji zostaną poruszone takie zagadnienia, jak rozwój gier planszowych i komputerowych, fascynacja zbrodnią czy powrót zainteresowania literaturą kryminalną. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Komercjalizacja świąt a tradycja

4 grudnia 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Współcześnie wiele tradycji i zwyczajów staje się tematem reklam oraz produktem popkultury, co skłania do refleksji nad ich istotą i korzeniami. Uczestnicy spotkania będą mogli wymienić się uwagami na temat współczesnych obchodów świąt takich, jak Zaduszki czy Boże Narodzenie w zestawieniu z reklamowymi trendami przedświątecznymi. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Czy ludzie chcą jeszcze podejmować postanowienia noworoczne?

8 stycznia 2020 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wyrabianie dobrych nawyków to temat, który zwyczajowo powraca z początkiem każdego nowego roku. W dobie szeroko zakrojonej promocji działań ukierunkowanych na poprawę kondycji fizycznej i duchowej, w teorii samodoskonalenie powinno być dla większości ludzi celem nadrzędnym. Ale czy w praktyce tak jest? Czy ludzie nadal chcą podejmować zobowiązania noworoczne i dążyć do samorozwoju? Refleksja nad tą tematyką stanowić będzie punkt wyjścia w dyskusji. Prowadzenie: Magdalena Harasimowicz-Moksa. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Idea zaklęta w kamieniu. Architektura jako narzędzie władzy

6 listopada 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Spotkanie poświęcone realizacjom architektonicznym, które powstały w ramach szerzenia ideologii politycznych, takich jak nazizm czy faszyzm. Słuchacze poznają wiele faktów i przykładów kultowych projektów architektury XX wieku. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u