Scenariusze lekcji terenowych na Łąkach Nowohuckich

laki scenariusze banerPolecamy publikacje przygotowane przez Pracownię Animacji Ekologicznej OKN. Można je bezpłatnie pobrać i wykorzystać do samodzielnego przeprowadzenia lekcji terenowych na Łąkach Nowohuckich.

Scenariusze do pobrania:

Szkoła Podstawowawfosigw

Gimnazjum

Liceum

Publikacje powstały dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach realizacji programu edukacyjnego "Łąki Nowohuckie jakich nie znacie. Promocja użytku ekologicznego do nauki przyrody w naturze".

W 2009 r. Pracownia Animacji Ekologicznej OKN wydała przewodnik pt. „Łąki Nowohuckie" autorstwa Szymona Wójcika. Opracowanie to przedstawia i omawia unikatowe walory przyrodnicze tego terenu, a także wskazuje, jak wielką zaletą jest posiadanie fragmentu „dzikiej przyrody” w środku miasta. Bliskość i dostępność użytku ekologicznego oraz jego unikatowa w skali Europy przyroda dają wspaniałe możliwości szerokiej edukacji przyrodniczej, jak również wykorzystania tego terenu do prowadzenie ciekawych i badawczych lekcji przyrody. To zainspirowało nas do opracowania i realizacji programu pn. „Łąki Nowohuckie jakich nie znacie”, którego podstawowym celem jest opracowanie wsparcia edukacyjnego dla nauczycieli, którzy chcieliby samodzielnie przeprowadzać lekcje przyrody „w naturze”. Powstało 26 scenariuszy lekcji dla trzech poziomów szkół: podstawowej, gimnazjalnej i średniej. Zawarte w nich tematy pozwalają na realizację wybranych tematów podstawy programowej z wykorzystaniem przyrody Łąk Nowohuckich. Scenariusze zamieszczone są na stronie internetowej, aby każdy nauczyciel zainteresowany ich wykorzystaniem miał do nich łatwy dostęp.

Zajęcia realizowane według scenariuszy:

 

 

Szczegółowe informacje:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, sekretariat[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u