Warsztaty dla nauczycieli i animatorów z wykorzystania edukacyjnej gry planszowej

29 stycznia 2018 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Zajęcia z zakresu edukacji historycznej i regionalnej o Nowej Hucie. Wstęp wolny.

Warsztaty przeznaczone są dla animatorów oraz nauczycieli historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie oraz wiedzy o kulturze od 4 klasy szkoły podstawowej do końca szkoły średniej. Każdy uczestnik, którzy przeprowadzi rozgrywki podczas prowadzonych przez siebie zajęć otrzyma bezpłatny komplet materiałów (gry planszowe, plakaty, pocztówki)!

Podczas spotkania odbędzie się wprowadzenie historyczne do tematu, prezentacja projektu i powstałych w jego ramach materiałów (plakaty, pocztówki, animacja), ze szczególnym uwzględnieniem gry planszowej.

Zapisy do 25 stycznia 2018 r.: j.klas@okn.edu.pl (prosimy podać imię i nazwisko oraz nazwę organizacji). Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnictwo w zajęciach zostanie potwierdzone zaświadczeniem.

_____________________________________________________

Gra planszowa Korowód Nowohucki powstała w ramach projektu o tej samej nazwie. Fabuła gry oparta jest o historie dwudziestu lokalnych bohaterów i w przystępny sposób opowiada o dziejach terenów obecnej Nowej Huty od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu Chłopcy z Placu Broni.

Liderem jakiego zespołu był Bogdan Łyszkiewicz? Za pieniądze ze sprzedaży którego obrazu Jan Matejko kupił dworek w Krzesławicach? Modelką malarzy jakiej epoki była Zofia Paluchowa? W którym dramacie Stanisława Wyspiańskiego został uwieczniony Franciszek Ptak? W jakim filmie Andrzej Wajda opowiedział historię Piotra Ożańskiego? Podczas gry w Korowód Nowohucki można poznać odpowiedzi na te i inne pytania o Nową Hutę, dowiedzieć się czegoś nowego o dzielnicy i dobrze się przy tym bawić!

Korowód Nowohucki to projekt zrealizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w 2016 r., którego działania bazowały na specjalnie przygotowanej grafice komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Postaci te reprezentują różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury. Grafika była punktem wyjścia do stworzenia narzędzi animacyjno-edukacyjnych oraz różnorodnych działań.

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Lipiec 2022
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u