Kraków miastem ogrodów społecznych

miasto ogrodow spolecznych 02.20169 lutego 2016 r., godz. 17.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Spotkanie, którym rozpoczynamy dyskusję o przyszłości ogrodów społecznych w naszym mieście. W programie: prezentacja wybranych ogrodów społecznych Krakowa oraz dyskusja nt. roli i warunków rozwoju lokalnych inicjatyw ogrodniczych. Wstęp wolny.

W Krakowie coraz częściej zauważamy, ale ciągle jeszcze mało mówimy o tak licznie powstających ogrodach sąsiedzkich, czy społecznych. A tworzą się one z powodów bardzo elementarnych: potrzeby kontaktu z przyrodą, realizacji pasji i zainteresowań, chęci spędzania wolnego czasu w sposób czynny i mądry, spotkania z innymi osobami, mieszkania w zadbanej i przyjaznej przestrzeni itp. Powstają na nieużytkach, w miejscach zaniedbanych i mało reprezentacyjnych. Tworzone są z wielkim zaangażowaniem, z wykorzystaniem ciekawych i edukacyjnych pomysłów, z poświęceniem wolnego czasu, przeznaczeniem prywatnych funduszy. Często efekt końcowy okupiony jest dużym wysiłkiem fizycznym. Praca ich twórców zasługuje na szacunek.

Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida wraz z Partnerami zapraszają na spotkanie, którym rozpoczynamy dyskusję o przyszłości ogrodów społecznych w naszym mieście. Szukanie nowych rozwiązań w organizacji i użytkowaniu tych ogrodów, innowacyjne podejście władz miasta i dzielnic Krakowa we wspieraniu ogrodniczych inicjatyw społecznych jest szansą na wzmocnienie tego ruchu, a także na jego ciągłe doskonalenie. KRAKÓW MIASTEM OGRODÓW SPOŁECZNYCH to hasło, które będzie nam towarzyszyć w tych poszukiwaniach.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z udziałem miejskich ogrodników, Pana Piotra Kempfa – dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, przedstawicieli rad dzielnic oraz organizacji. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja już istniejących ogrodów społecznych, których liderzy w krótkich wystąpieniach przedstawią swoje ogrody oraz nieocenione doświadczenia pozyskane podczas ich realizacji. Zaproszenie przyjęli: Krakowski Ogród Społeczny, Poziomkowa Polana, Stowarzyszenie „Nasze Kantorowice” oraz Grupa Społeczna „Zielono mi”, a także Fundacja Green Cross Poland prowadząca ogólnopolską kampanię „Nasz ogród społeczny”.

Spotkanie na charakter otwarty i dedykowany jest wszystkim zainteresowanym tematem, a jego przebieg zostanie udostępniony na kanale You Tube.

 

Szczegółowe informacje:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, sekretariat[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Marzec 2024
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u