21. edycja konkursów projektu „Miasto-Ogród”

zgłoszenia do 3 czerwca 2016 r., przeglądy komisyjne: 6-10 czerwca 2016 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Pracownia Animacji Ekologicznej zaprasza mieszkańców Krakowa do udziału w konkursach projektu Miasto-Ogród: Ogrody Sąsiedzkie i Pnącza dla Krakowa.

Zapraszamy do konkursów mieszkańców Krakowa, członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, administratorów komunalnych zasobów mieszkaniowych oraz właścicieli wielorodzinnych kamienic, wszystkie osoby i grupy mieszkańców, które z zaangażowaniem tworzą ogrody, pielęgnują zieleń, sadzą pnącza. Honorowy patronat nad konkursami przyjął Pan Bogusław Kośmider - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Projekt Miasto-Ogród to różnorodne działania dla zieleni Krakowa, realizowane od 1995 roku.

W ROKU 2016 PROPONUJEMY NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:

  • do 3 czerwca - przyjmowanie zgłoszeń
  • 6 – 10 czerwca - komisyjne przeglądy zgłoszonych ogródków i stanowisk pnączy oraz realizacja dokumentacji fotograficznej

Jak zwykle spotkania z komisją oceniającą, złożoną ze specjalistów (botanika, ogrodnika, leśnika - inspektora zieleni i architekta krajobrazu) będą okazją do merytorycznych konsultacji i udzielania porad, wymiany uwag i doświadczeń.

Odwiedzane ogrody i stanowiska z pnączami będą oceniane w dwóch kategoriach:

1. Zgłoszone po raz pierwszy do konkursów według następujących kryteriów:

DLA OGRODÓW: sąsiedzki charakter powstania i użytkowania terenu zielonego, stopień uspołecznienia w dostępności i pielęgnacji, funkcjonalność i dostosowanie do najbliższego otoczenia, pomysłowość, układ kompozycyjny, właściwy dobór roślin i ich kolorystyka, ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, stopień pielęgnacji.

DLA PNĄCZY: funkcja pnączy w kontekście otoczenia czyli zintegrowanie z koncepcją urbanistyczną, właściwy dobór roślin dla stanowiska, wizja twórcza autorów, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania techniczne związane z podporami, staranne prowadzenie i pielęgnacja roślin, ogólny wyraz estetyczny.

2. Zgłoszone po raz kolejny do konkursów według następujących kryteriów:

DLA OGRODÓW: stopień pielęgnacji ogrodu na przestrzeni lat, zakres wprowadzanych zmian kompozycyjnych oraz w doborze roślin, stopień uspołecznienia w dostępności i pielęgnacji, właściwy dobór roślin i ich kolorystyka, ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność.

DLA PNĄCZY: stopień pielęgnacji na przestrzeni lat, realizacja wizji twórczej autorów, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania techniczne związane z podporami, staranność w prowadzeniu i ogólny wyraz estetyczny.

Uczestnicy konkursu zostaną telefonicznie powiadomieni o dacie wizyty komisji. W miesiącu lipcu br. planujemy otwarcie wystawy fotograficznej i początek kampanii promującej najciekawsze ogrody sąsiedzkie i stanowiska pnączy w Krakowie. Wystawa, tradycyjnie zostanie zaprezentowana w holu Urzędu Miasta Krakowa.

Tegoroczną edycję konkursów projektu „Miasto – Ogród” zakończymy XXI Spotkaniem Miłośników Ogrodów zorganizowanym wspólnie z Kancelarią Rady Miasta Krakowa.

 

Szczegółowe informacje i zgłoszenia:
Elżbieta Urbańska-Kłapa
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 21, e.urbanska-klapa@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 

Sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u