Heroina. Bohaterka. Festiwal Kobiet 2020

1-28 marca 2020 r.
ARTzona, os. Górali 4

W związku z działaniami mającymi na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego warsztaty w ramach festiwalu odbywające się w dniach 12-25 marca 2020 r. zostają odwołane.

Zapraszamy na szóstą edycję Festiwalu Kobiet „Heroina. Bohaterka”, który trwać będzie od 1 do 28 marca 2020 roku. W tym czasie odbędzie się aż kilkanaście bezpłatnych spotkań, warsztatów i wydarzeń skierowanych do kobiet. Motywem przewodnim festiwalu jest akceptacja i zrozumienie samej siebie – zadowolenie, harmonia i dobrostan. Tematyka spotkań i warsztatów została dobrana tak, aby holistycznie zadbać o ciało i ducha. Porozmawiamy o tym, jak w obliczu natłoku pracy i zobowiązań nie zaniedbywać siebie, swojego rozwoju, aktywności i zdrowia. Co zrobić, żeby organizm funkcjonował w pełnej harmonii? Jak zadbać o każdy ważny obszar swojego życia? Czy można zrównoważyć ciało i umysł, rozwój i emocje, zdrowie i przyjemność? Do poprowadzenia spotkań zostały zaproszone wyjątkowe kobiety. Przy ich wsparciu uczestniczki festiwalu odbędą podróż w głąb siebie – w poszukiwaniu wewnętrznej motywacji do działania, pokonywania własnych słabości i ograniczeń. „Heroina. Bohaterka” to miesiąc wytężonej pracy nad sobą, której efektem będzie oczyszczony umysł i ciało gotowe stawić czoła wszelkim trudom i wyzwaniom.

Organizatorem Festiwalu Kobiet „Heroina. Bohaterka” jest ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) we współpracy z Babkami z Nowej Huty. Wsparcie finansowe Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl
Ilość miejsc ograniczona
Udział w warsztatach jest bezpłatny
O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

PROGRAM FESTIWALU:

1 marca 2020 r., niedziela / 10:00-14:00
Mój głos – warsztat pracy z głosem / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Czerwony, gładki, chropowaty czy zielony?
Jak byś opisała swój głos?
Jaki kolor ma samogłoska „A” i czy różni się wielkością od „U”?
Jaki kształt ma twój głos?
Czy myślisz na co dzień o jego wielowymiarowości?
Szeptem wypowiadane życzenia, wołanie z drugiego końca mieszkania, krzyk przy oparzeniu gorącą wodą.

Nasz głos, jego barwa i moc zależy od wielu czynników. Od tego jak się w danym momencie czujemy, czy jesteśmy spięte czy zrelaksowane, czy wypowiadamy się o przyszłości i wizji czy „gadamy do siebie”. Głos jest czymś bardzo zmiennym i dynamicznym. Jest też bardzo wrażliwy i podatny na krytykę. Czasem może nawet „wpaść” do środka.
Jedno jest pewne – żeby móc o nim cokolwiek powiedzieć, trzeba go najpierw poznać.
Łagodnie go przywołać i pozwolić mu popłynąć. Bez oczekiwań, że ma być „jakiś”.
Zapraszam na spotkanie z własnym głosem. W bezpiecznej i wpierającej atmosferze.

Prowadzenie:
Kasia Dorota Urban Magia / Kasia Dorota – ze śpiewem tradycyjnym pierwszy raz zetknęłam się podczas warsztatów muzyki tradycyjnej w 2010 r. Od tego czasu poszukuje okazji do wspólnego śpiewania. Z tego też powodu od 2015 roku organizuję cykliczne warsztaty śpiewu tradycyjnego w ramach cyklu Rozśpiew w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
Pracę z głosem prowadzę głównie w postaci krótkich kursów oraz w połączeniu z pracą z ciałem we współpracy z Jalla! odzyskaj ciało.
Z wykształcenia animatorka kultury (Animacja Kultury w UJ w Krakowie oraz Animator i menedżer kultury w UMSC w Lublinie). Z zawodu edukatorka. W latach 2011 – 2017 pracowała jako trenerka i mentorka w polsko-ukraińsko-białoruskim programie edukacyjnym dla młodych aktywistów. Pracuje w dziale edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Szefowa w Urban Magii, w ramach której wykonuje przedmioty mocy i prowadzi współczesne rytuały przejścia.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

3 marca 2020 r., wtorek / 18:15-19:45
Świadome odpoczywanie / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Na zajęciach wykorzystywane zostaną: techniki oddechowe, wizualizacje, automasaż oraz elementy jogi regeneracyjnej. Wszystko to będzie odbywać się przy spokojnej relaksacyjnej muzyce. Podczas zajęć będą praktykowane proste ćwiczenia, które z powodzeniem można wykorzystać w pracy i w domu.

Prowadzenie:
Oliwia Jakubik-Pękala – z zawodu aktorka, z pasji instruktorka technik relaksacyjnych. Entuzjastka twórczych spotkań z ludźmi. Podczas moich zajęć łączę relaksację z technikami teatru wyobraźni. Moje warsztaty są efektem unikatowego połączenia doświadczeń z zakresu zadań aktorskich, dramy, teatru wyobraźni z relaksacją i wieloletnią praktyką jogi.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

4 marca 2020 r., środa / 17:30-20:30
Relaksacja dna miednicy / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Zapraszamy na warsztat poświęcony relaksacji dna miednicy, podczas którego wykorzystamy proste narzędzia jogi (praktyki oddechowe, relaksacyjne i nieskomplikowane asany) oraz improwizacji tańca, żeby lepiej poznać i rozluźnić obszar miednicy.
Zaczniemy od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, rozgrzejemy i porozciągamy ciało, a potem spróbujemy sięgnąć do miednicy jako źródła naszej twórczej energii. Na koniec pozwolimy sobie na długą, kojącą relaksację całego ciała, ze szczególną uwagą dla obszaru miednicy.
Zajęcia są dostępne dla kobiet w II trymestrze ciąży. Dostępne dla osób o alternatywnej motoryce.

Prowadzenie:
Zofia Noworól-Ostrowska – jestem nauczycielką jogi klasycznej i medytacji, choreografką, badaczką kultury. Prowadzę zajęcia improwizacji tańca oraz eksperymentalne działania ruchowe i praktyki zmysłowe.
Założyłam Komuczemu – przestrzeń rozwoju osobistego, po to by wspierać Cię w wyciszaniu umysłu, zbliżaniu się do siebie, uważnym i radosnym doświadczaniu ciała i świata.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

6 marca 2020 r., piątek / 17:00-20:30
Moja mapa marzeń – warsztat / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Każdy z nas ma wiele marzeń i pragnień.

Co z nimi wszystkimi zrobić? Jak je zaplanować?
Jednym ze sposobów na wyznaczenie sobie kierunku działania jest stworzenie mapy marzeń, która będzie swoistym zamówieniem, jakie składamy światu.
Dlatego jeśli:
- chcesz nadać swojemu życiu kierunek działania
- pragniesz ubrać swoje marzenia w cele i plany
- potrzebujesz nabrać energii i chęci do działania
a przy tym chcesz twórczo spędzić czas w towarzystwie innych poszukujących osób – to to spotkanie jest dla Ciebie.

W trakcie warsztatu będziemy dużo rozmawiać, wycinać, malować, pisać, komponować, do tego wzajemnie się inspirować, a to wszystko po to, by stworzyć wyjątkową mapę swoich marzeń, celów i pragnień, określić kierunki swojego działania i nabrać jasności co do drogi ich realizacji.
Zapraszam wszystkich chętnych, aby pomarzyć i zaprojektować swoją przyszłość.

Prowadzenie:
Żaneta Lipiec-Goj – Ccoach, facylitatorka, trenerka i entuzjastka komunikacji empatycznej. Mam wieloletnie doświadczenie managerskie, dzięki czemu posiadam szerokie kompetencje w motywowaniu i rozwijaniu ludzi. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu zarządzania i doradztwa zawodowego. Prywatnie jestem mamą 3-letniego Staszka. Pasjonuje mnie praca z ludźmi i wydobywanie z nich ich potencjału. Uwielbiam pracować w obszarze rozwoju osobistego, emocji i komunikacji. Na codzień wspieram inne kobiety w rozwoju i odnajdywaniu ich drogi. Lubię zgiełk, hałas i życie w miejskiej dżungli. Kieruję się intuicją, sercem i potrzebami drugiego człowieka nie zapominając przy tym o sobie.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

9 marca 2020 r., poniedziałek / 17:00-20:00
Bądź sobą, bądź po swojemu, bądź tak jak chcesz / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl
Warsztat zwalczający kompleksy, obnażający wymówki, uczący puchatego egoistycznego myślenia o sobie (najwyższy czas!) z akceptacją, zrozumieniem i masą miłości!

Prowadzenie:
Katarzyna Habowska – coach EPC (ICF), trenerka rozwoju osobistego, konsultantka zarządzania wiedzą, edukatorka. Prowadzi warsztaty dla kobiet i sesje indywidualne. Wspiera osoby doświadczające kryzysu w życiu osobistym oraz zawodowym. Pomaga w odnajdywaniu własnej drogi życiowej i zawodowej w oparciu o głęboki proces coachingowy. Prywatnie mama wspaniałego 8-latka. Autorka bloga www.wszystkomozliwe.pl.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

10 marca 2020 r., wtorek / 17:00-20:00
Kobieta MOCY! – Zdrowa Kuchnia Tradycyjnej Chińskiej Medycyny / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl
Warsztat rozwojowy połączony z wykładem i pokazem kulinarnym oraz degustacją. Odkryjemy tajniki dietetyki dla kobiet wg Medycyny Chińskiej, kobiece delikatne receptury, kwiaty i zioła, nauczymy się gotować zupy mocy wspierające oraz wzmacniające. Poznamy także odrobinę zaleceń dla urody. Będzie pięknie i energetycznie!

Prowadzenie:
Katarzyna Fizia – mgr dietetyki, dietetyk TCM, terapeutka TCM. Specjalistka z zakresu masażu Gua Sha i ziół kulinarnych TCM. Praktykuje Ping Shen, jogę holistyczną i Heartfulness. Kontynuuje rozwój naukowy na studiach doktoranckich (Śląski Uniwersytet Medyczny). W zakresie TCM dokształca się już od ponad 9 lat. Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo od 11 lat, dietetyką TCM od 2010 roku. Prowadzi autorski cykl warsztatów kulinarnych i rozwojowych w Krakowie i innych miastach Polski pod hasłem: Dietetyka TCM dla każdego! Obecnie kończy 2,5-letnie nauczanie akupunktury klasycznej – Styl jednej igły (Ling Shu Institute for Classical Acupuncture and Chinese Medicine). Właścicielka Instytutu Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao. Certyfikowana nauczycielka jogi (Yoga Alliance RYS 200). Pasjonatka kulinarna, weganka, zakochana w wolnowarze i zupach mocy. Każdą wolną chwilę spędza w naturze oraz swoim permakulturowym ogrodzie.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

11 marca 2020 r., środa / 18:00-20:00
Wprowadzenie do medytacji / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl
Zapraszamy na praktyczny warsztat poświęcony medytacji, podczas którego poznamy kilka prostych technik medytacyjnych (medytację z obiektem oraz praktyki oparte na uważności). Sprawdzimy, w których łatwiej nam wyciszyć umysł. Będziemy świadomie obserwować nasze wrażenia i dzielić się doświadczeniami. Na koniec zastanowimy się jak zorganizować sobie praktykę własną. Dostępne dla osób o alternatywnej motoryce.

Prowadzenie:
Zofia Noworól-Ostrowska – jestem nauczycielką jogi klasycznej i medytacji, choreografką, badaczką kultury. Prowadzę zajęcia improwizacji tańca oraz eksperymentalne działania ruchowe i praktyki zmysłowe.
Założyłam Komuczemu – przestrzeń rozwoju osobistego, po to by wspierać Cię w wyciszaniu umysłu, zbliżaniu się do siebie, uważnym i radosnym doświadczaniu ciała i świata.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

17 marca 2020 r., wtorek / 17:00-20:00
W drodze do siebie – warsztat o samopoznaniu i samoakceptacji / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Jeżeli zastanawiasz się czasem jak patrzeć na siebie przychylnym okiem, jak dostrzec w sobie naturalne piękno, jak zrozumieć siebie i usłyszeć swoje potrzeby – to ten warsztat jest dla Ciebie.
Zapraszamy wszystkie kobiety, którym bliskie jest odkrywanie samych siebie, które stawiają na bardziej świadome i pełniejsze życie, a także te, których ciekawość nie ma końca.
W trakcie spotkania będzie czas na swobodną rozmowę, wymianę doświadczeń, szukania indywidualnych odpowiedzi, a także zaczerpnięcia inspiracji.
Warsztat ma na celu obudzenie w uczestniczkach samoakceptacji, dzięki której wyruszą w podróż do miłości do samych siebie.

Prowadzenie:
Justyna Ciahotna – Rekruterka, trenerka, mama i żona. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze rekrutacji i HR. Ukończyłam pedagogikę, a także studia podyplomowe z zakresu Psychologii i HR oraz Szkołę Trenerów. Prywatnie jestem mężatką i mamą 3-letniego Beniamina i 3-miesięcznej Róży. Staram się kierować w macierzyństwie i życiu ideą porozumienia bez przemocy. Wolne chwile lubię spędzać aktywnie z rodziną, najchętniej w naturze, gdzie „ładuję baterie”. Macierzyństwo zaowocowało u mnie nowymi pomysłami, a także chęcią rozwoju. Pomyślałam, że skoro znam już potrzeby pracodawców, pracowników i wyzwania mam to chcę dzielić się tymi doświadczeniami z innymi mamami – i tak powstał pomysł warsztatów rozwojowych dla kobiet.

Żaneta Lipiec-Goj – coach, facylitatorka, trenerka i entuzjastka komunikacji empatycznej. Mam wieloletnie doświadczenie managerskie, dzięki czemu posiadam szerokie kompetencje w motywowaniu i rozwijaniu ludzi. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu zarządzania i doradztwa zawodowego. Prywatnie jestem mamą 3 letniego Staszka. Pasjonuje mnie praca z ludźmi i wydobywanie z nich ich potencjału. Uwielbiam pracować w obszarze rozwoju osobistego, emocji i komunikacji. Na co dzień wspieram inne kobiety w rozwoju i odnajdywaniu ich drogi. Lubię zgiełk, hałas i życie w miejskiej dżungli. Kieruję się intuicją, sercem i potrzebami drugiego człowieka nie zapominając przy tym o sobie.
Poznałyśmy się na Szkole Rodzenia, później zbliżyły nas doświadczenia macierzyństwa, a także chęć samorozwoju, która stała się silniejsza, kiedy zostałyśmy mamami. Stworzyłyśmy duet trenerski, który uzupełnia się swoją wiedzą, doświadczeniem, a czasem nawet spojrzeniem na świat.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

? 18 marca 2020 r., środa / 17:00-20:00
Tkanie na krośnie / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Warsztat tworzenia tkanych makatek przy wykorzystaniu krosna ramowego, miękkich włóczek oraz własnych rąk. Podczas warsztatu uczestniczki poznają podstawowe sploty, wiązania i metody tkania. Dzięki różnorodności materiałów i włókien makatki staną się oryginalne i idealnie podkreślą charakter danego wnętrza.

Prowadzenie: Paulina Maciaszek – pedagożka, kierowniczka Pracowni Wolontariatu w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, instruktorka warsztatów artystycznych, edukacyjnych i społecznych. Na co dzień rękodzielniczka i hafciarka. Pasjonatka folkloru, natury i bieszczadzkich lasów. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Miejskie Hafciarki oraz wystaw „Nowa Haftująca”, „Włościanka”.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

19 marca 2020 r., czwartek / 17:30-19:30
Lalki motanki / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Dawniej ludzie przywiązywali dużą wagę do dobrych życzeń. Aby te życzenia przekazać, obdarowywano się różnego rodzaju prezentami – zawsze takimi, które zrobiono samodzielnie, wkładając w nie dużo miłości i troski. Tradycja tworzenia lalek motanek (inaczej żadanic) popularna była na Ukrainie i w Białorusi. Miały one magiczne właściwości i wiele różnych zadań – m.in. chroniły właścicieli i ich domy, czuwały nad podróżującymi oraz kobietami w ciąży, pomagały spełniać marzenia. Na warsztacie własnoręcznie wykonamy lalkę motankę, która będzie strażniczką dobrych myśli oraz będzie miała dodatkowe zadanie – wybrane przez każdą z uczestniczek. Oprócz samego wykonania lalki chciałybyśmy porozmawiać o dobrych intencjach, skupić się na znalezieniu ich w sobie.

Prowadzenie:
Katarzyna Hromek – staram się każdego dnia uczyć czegoś nowego, czerpię z rozmów z ludźmi, otwiera mi to bardzo dużo przestrzeni. Ważne jest dla mnie otwieranie oczu, serca, uczenie się komunikacji z sobą, swoim ciałem, swoimi emocjami – ale również z drugim człowiekiem. Uwielbiam podróże, zwłaszcza takie, w których można poznać lokalną społeczność i ich życie. Studiowałam animację społeczno-kulturową, a teraz uczę się o lodowcach, o zwierzętach i o ludziach. Kocham wyrażać się twórczo. Ćwiczę uważne bycie i staram się znaleźć równowagę w życiu, by każdego dnia jak najmniej szkodzić naturze i innym istotom.
Ola Łukawska – obecnie najwięcej czasu poświęcam moim dwóm synom, z którymi każdy dzień jest wyjątkowy i uczy mnie czegoś nowego. Uczę się doceniania i cieszenia się z drobnych, prostych rzeczy. Pracuję nad swoim ciałem i umysłem i wiem, że jeszcze dużo w tym zakresie mogę zrobić. Skończyłam animację społeczno-kulturową. Lubię przebywać z ludźmi, uczyć się od nich i dawać im coś od siebie.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

20 marca 2020 r., piątek / 17:00-20:00
Lotosowa praktyka – warsztat rozwojowy dla kobiet z elementami jogi holistycznej, pranayamy, kundalini oraz tantry / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Warsztat wprowadza uczestniczki w praktykę jogi holistycznej dobrej dla każdego ciała, a także eksplorację różnych form oddechu w tym rozluźniającego, harmonizującego oraz podnoszącego wibracje. Niesamowitą przygodą dla zmysłów będzie również tantryczna praktyka, w której uczestniczki mają możliwość pracować z zapachami, dźwiękiem, smakiem i obrazem. Radosna forma zajęć łącząca mudry, asany oraz mantrę w taniec zakończona lotosową koronacją oraz relaksacją sprawi, że każda uczestniczka zajęć będzie mogła poczuć się jak Lotosowa Królowa. Zajęcia rozpoczynają się i kończą kobiecym kręgiem przy naparze z kwiatów lotosu, aby miło osadzić się w praktyce.
Warsztat przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych praktyków jogi jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jogą.
Warsztat nie jest wskazany dla kobiet w ciąży z uwagi na zastosowanie olejków eterycznych oraz kadzideł i dźwięków wibracyjnych w trakcie praktyki.

Prowadzenie:

Katarzyna Fizia – mgr dietetyki, dietetyk TCM, terapeutka TCM. Specjalistka z zakresu masażu Gua Sha i ziół kulinarnych TCM. Praktykuje Ping Shen, jogę holistyczną i Heartfulness. Kontynuuje rozwój naukowy na studiach doktoranckich (Śląski Uniwersytet Medyczny). W zakresie TCM dokształca się już od ponad 9 lat. Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo od 11 lat, dietetyką TCM od 2010 roku. Prowadzi autorski cykl warsztatów kulinarnych i rozwojowych w Krakowie i innych miastach Polski pod hasłem: Dietetyka TCM dla każdego! Obecnie kończy 2,5-letnie nauczanie akupunktury klasycznej – Styl jednej igły (Ling Shu Institute for Classical Acupuncture and Chinese Medicine). Właścicielka Instytutu Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

21, 22 marca 2020 r., sobota, niedziela / 9:00-15:00
Warsztaty Wen-Do – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla dziewcząt i kobiet / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:
• skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
• rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
• podejmowania decyzji
• reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
• samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści
Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu – koniecznie weź udział w WenDo.
Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu – weź udział w WenDo.
Na WenDo kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.
Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.
Metody pracy:
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.
Pełne warsztaty trwają 12 godzin
Warsztaty WenDo są planowane jako całość, nie ma możliwości opuszczenia części zajęć.
Co ze sobą zabrać:
Na zajęcia najlepiej ubrać się w wygodne ubranie typu dres oraz buty na płaskiej podeszwie.

Prowadzenie:
Katarzyna Starowicz
Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, superwizorka socjoterapii Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Zawodowo związana z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Od 2005 roku zajmuje się również prowadzeniem warsztatów samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo. Prowadzi treningi asertywności, treningi interpersonalne oraz warsztaty z komunikacji. Od 2004 roku jest certyfikowaną trenerką samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, oraz współautorką programu szkolenia trenerskiego Akademia Treningu WenDo.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

26 marca 2020 r. / 17:00-20:00
Moja kobiecość, moja seksualność / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Spotkanie w formie warsztatów dla kobiet w każdym wieku, poświęcone tematyce kobiecości i seksualności. Każda uczestniczka będzie miała okazję do zastanowienia się nad tym jak sama rozumie i jakie ma podejście do swojej kobiecości oraz jak to wpływa ja jej seksualność. Spotkanie opierać się będzie o dyskusję, pracę własną mentalną oraz techniki pogłębiania świadomości ciała. Zalecany wygodny strój.

Prowadzenie:
Paulina Łasak-Ponikło
Psycholożka, seksuolożka, psychoterapuetka w trakcie szkolenia, edukatorka okołoporodowa. Od 10 lat pracuje z kobietami i parami przygotowując je do porodu i wspierając w tym okresie. Łączy pracę mentalną z technikami pracy z ciałem, takimi jak relaksacje, joga, pilates, choreoterapia. Prowadzi Centrum Wsparcia dla Kobiet i szkołę rodzenia Groszki w Krakowie. Prywatnie żona i mama 4 dzieciaków.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

27 marca 2020 r. / 16:30-17:30
Joga twarzy / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Joga twarzy polega na pracy z mięśniami twarzy oraz z trzema warstwami skóry. Techniki jogi twarzy zawierają: ćwiczenia twarzy, masaż twarzy, akupresurę, relaks oraz techniki afirmacji.

Dzięki ćwiczeniom mięśnie twarzy staną się silniejsze, co zwiększy ich jędrność i napięcie. Dobra kondycja mięśni przekłada się na dobrą kondycję skóry twarzy, która połączona z mięśniami stanie się bardziej napięta i sprężystsza. Wszystko to procentuje redukcją bruzd i zmarszczek.
Poprzez regularny masaż twarzy wzrasta cyrkulacja i przepływ limfy, przez co zalegające w twarzy toksyny zostają usunięte. Dzięki temu pozbywamy się szarego odcienia cery, redukujemy obrzęki oraz cienie pod oczami. Masaż powoduje, że cera wygląda zdrowo i młodzieńczo. Techniki masażu zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, co przekłada się na jędrniejszą i zdrowszą skórę twarzy.
Akupresura redukuje napięcie, zwiększa cyrkulację i daje zdrowy blask skórze.
Stosowanie technik odprężania twarzy, pomoże zredukować i zapobiegać głębokim zmarszczkom i bruzdom, które powstają poprzez stres, marszczenie twarzy, czy różnego rodzaju grymasy, a nasza twarz uzyska bardziej łagodny, młodzieńczy wygląd.

Prowadzenie:
Agnieszka Wyszyńska-Paluch
Certyfikowana trenerka jogi twarzy Danielle Collins Face Yoga Method, założycielka bloga healthy aging, specjalistka w zakresie pielęgnacji cery opartej o właściwą dietę, ćwiczenia jogi twarzy oraz naturalną pielęgnację, które na zasadzie synergii wpływają na opóźnianie procesów starzenia się organizmu jak i skóry. Wwłaścicielka BioMedSkin.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

27 marca 2020 r. / 18:00
„Natura Haftu” – wernisaż wystawy

Haftowanie udowadnia, że wyszywając jesteśmy w stanie poczuć naturę, uchwycić jej piękno i usłyszeć wołanie o pomoc.
Natura haftu to wystawa przedstawiająca haftowane przekroje pni drzew, z wplecioną pomiędzy słoje historią związku hafciarki z przyrodą. Haft jest dla artystek naturalny, bywa, że związek ten czasem staje się barwny i przepełniony szczegółami, czasami okazuje się być skomplikowany, nieoczywisty, nierealny.
Pracę wykonano na materiale lnianym i bawełnianym barwionym naturalnie przy wykorzystaniu roślin barwierskich, drzew i ziół. Uzyskany kolor, kształt zabarwienia i zapach lasu unoszący się z płótna był inspiracją do pokazania ściegów, umiejętności, precyzji wykonania a przede wszystkim związku człowieka i natury.

Pomysłodawczyni projektu i wystawy: Paulina Maciaszek
Autorki prac: Anna Drabik, Weronika Cisłowska-Rylska, Dorota Felecka, Monika Fiołek, Karolina Galus, Dominika Jakubowska, Paulina Maciaszek, Karolina Starostka- Kokoszka, Anna Sumara, Katarzyna Szczepaniak

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

28 marca 2020 / 9.00-17.00
Ciało jako źródło siły i wolności / zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Czy chciałabyś doświadczać ciała jako bezpiecznej przestrzeni, źródła siły i inspiracji? Czy chcesz poznać klucz do samoakceptacji, radości z cielesności i cyklu?
Jeśli tak, serdecznie zapraszam Cię na warsztat, podczas którego będziemy tworzyć dobrą, wspierającą relację z ciałem, a zatem z samą sobą.
Będziemy pracować w tańcu, w ruchu budując świadomość ciała i ucząc się odczytywać jego komunikaty. Pokażę, jaki wpływ na nasze przeżywanie siebie ma kultura, w której się wychowałyśmy oraz jak łatwo możemy odróżniać oczekiwania warunkowane przez kulturę od naszych prawdziwych potrzeb.
Program dostosuję do potrzeb grupy – być może zajmiemy się więcej cyklem miesięcznym bądź seksualnością. Na pewno będziemy rozwijać umiejętność czucia siebie i poszerzać przestrzeń osobistej wolności.

Prowadzenie:
Natalia Miłuńska – Traktuję ciało jak przewodniczkę, nauczycielkę. Przez ostatnich 15 lat zgłębiam temat kobiecego cyklu i ciała, zbieram obserwacje i odkrycia swoje i innych kobiet, z którymi miałam przyjemność pracować na warsztatach i podczas wykładów. Badam wzory kultury, które mówią nam, jak doświadczać cielesności. Odkryłam, jak możemy zmieniać te wzory na twórcze i zdrowe dla nas i świata oraz jak praca z ciałem dotyczy i wpływa na wszystkie aspekty naszego życia.
Jestem edukatorką, antropolożką kultury, stworzyłam autorską metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 15 lat prowadzę wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. W swojej pracy łączę wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukuję nowych wzorców kobiecości. Od 2013 roku współprowadzę wyprawy śladami pokojowej cywilizacji starej Europy, między innymi na Kretę i Cyklady razem z moją mamą, Aniją Miłuńską, więcej na sladamibogini.pl Jestem autorką książki
7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność. Pisze teraz książkę o cyklu menstruacyjnym. Uczyłam się pracy ze snami u Connie Kaplan, wysłuchałam i pracowałam z ponad 1300 snami. Obecnie prowadzę facebookową grupę Krąg Snów, gdzie śniący ludzie dzielą się swoimi snami. Więcej na: www.nataliamilunska.com

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u