Ave Mundi Spes Maria

koncerty 10.20169 października 2016 r., godz. 18.00
Kościół pw. św. M.M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86

50. Koncert Mistrzejowicki w 1050. rocznicę Chrztu Polski. W programie m.in. M. Gomółka, G.G. Gorczycki, S. Szarzyński, G. Caccini. Wstęp wolny.

 

Wystapi zespół Cantica Sacra w składzie:

  • Katarzyna Puch – sopran
  • Paulina Tkaczyk – flet traverso, akompaniament
  • Małgorzata Włodarczyk – lutnia, gitara klasyczna

Program koncertu AVE MUNDI SPES MARIA (łac. Witaj, o nadziejo świata) obejmuje utwory głównie polskich kompozytorów z różnych epok, które są muzycznym świadectwem bogatych dziejów Polski. Towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach historycznych tych wzniosłych, ale też bolesnych, niosąc wzruszenie, rozwijając więzi narodowe, rodzinne, podnosząc na duchu i krzepiąc w chwilach narodowych tragedii. Wykonane zostaną m.in. najstarsza pieśń religijna Bogurodzica, polski średniowieczny hymn Gaude Mater Polonia (łac. Raduj się, Matko Polsko), najbardziej znane psalmy M. Gomółki, a także Ave mundi spes Maria G.G. Gorczyckiego, Jesu spes mea S. Szarzyńskiego, anonimowego autora Trzy pieśni o Królu Janie III Sobieskim.

 

Katarzyna Puch - sopran, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncertowała jako solistka i kameralistka m.in. XIX Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie, IX Festiwal Młodzi Artyści w Krakowie. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich w kraju i za granicą, współpracuje z Chórem Polskiego Radia w Krakowie oraz Operą Krakowską.

Małgorzata Włodarczyk – lutnia, gitara klasyczna, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Pracowała pod kierunkiem wybitnych lutnistów i gitarzystów m.in. M. Dylla, J. Held, P. Saidl, P. Zaleski, M.Siatkowski. Brała udział w warsztatach, seminariach i wykładach nt. interpretacji muzyki epoki baroku, XIX i XX-wiecznej muzyki gitarowej. Prowadzi działalność koncertową jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą.

Paulina Tkaczyk – flet traverso, klawesyn, doktor sztuk muzycznych, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu Prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej, oraz Hohschule für Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte / dyplomy z wyróżnieniem/. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała m.in. Nagrodę Edukacyjną i Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, Stypendium Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertuje jako flecistka, klawesynistka i pianistka w kraju i za granicą m.in. Niemcy, Francja, Słowacja, Szwajcaria. W 2014 roku wydala solową płytę z utworami Ch.S. Bindera.

 


fot. A. Kalinowski

 

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

 

Grudzień 2023
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u