Muzyka zanikającego świata

9 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Kościół pw. św. M. M. Kolbego w Mistrzejowicach, os. Tysiąclecia 86 (dolny kościół)

Muzyka zanikającego świata zanurza człowieka w przestrzeni dźwięków, wyrażając jego siłę, kondycję i głębię stworzonego świata. Dźwięk duduka wyraża wszystkie możliwe emocje: smutek, nostalgię, żal, płacz, cierpienie. Nie ma na świecie instrumentu, którym można wyrazić tyle stanów naszego ducha. W tej muzyce jest coś pierwotnego, niepojętego i fascynującego... Wstęp wolny.

Wykonawcy:
Kamil Radzimowski – duduk, vocal
Mateusz Chmielewski – akordeon
Książę Adeb Chamoun – instrumenty perkusyjne (darbuka, tar, daf, cajon)

W programie: muzyka etno – world, autorskie kompozycje K. Radzimowskiego, tematy muzyczne z filmów Gladiator i Pasja

Kamil Radzimowski – multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, na co dzień organista w kościele dominikanów na Służewie w Warszawie. Jest jedynym w Polsce muzykiem, który koncertuje na duduku – wywodzącym się z Armenii pasterskim instrumencie o tradycji sięgającej ok. trzech tysięcy lat. Wydał dotąd 5 płyt, koncertuje zarówno solo, w małych zespołach kameralnych, jak i z dużymi orkiestrami symfonicznymi m. in. z dyrygentami Tadeuszem Wicherkiem, Krzesimirem Dębskim, Adamem Sztabą oraz wokalistami: Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem.

Mateusz Chmielewski – wirtuoz akordeonu, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Jest stypendystą Prezydenta m. Częstochowa w dziedzinie muzyki, laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m. in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Puli (Chorwacja). Współpracuje z warszawskimi teatrami: Ateneum, Polskim i Filharmonią Narodową.

Książę Adeb Chamoun – pochodzi z Syrii, w Polsce mieszka i pracuje od 2007 roku. Doświadczenie muzyczne zdobywał od najmłodszych lat, gra na oryginalnych instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich i latynoskich: darabuka, tar, daf, cajon, conga i in. Jest laureatem wielu festiwali muzyki orientalnej - Alipo, Damaszek.


fot. Andrzej Kalinowski

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u