Muzyka polskiego i włoskiego baroku

19 stycznia 2020 r., godz. 18.00
Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86

Koncert w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Camerata Cracovia. Wstęp wolny.

Camerata Cracovia:
Adrianna Bujak – sopran,
Marta Trybulec – sopran,
Mateusz Kowalski – viola da gamba,
Ireneusz Trybulec – lutnia, kierownictwo muzyczne.

Szanowni Państwo,

W styczniu 2012 roku rozpoczęliśmy w pięknej, mistrzejowickiej świątyni cykl Koncerty Mistrzejowickie. Przez osiem lat, w ponad 70. koncertach wystąpiło dla Państwa wielu wspaniałych artystów, którzy swoją muzyką, pieśnią i poetyckim słowem dostarczali słuchaczom głębokich przeżyć i artystycznych wzruszeń.

Od początku organizatorami koncertów są: Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Cypriana K. Norwida, Parafia pw. św. M. M. Kolbego i Rada Dzielnicy XV.

Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczny udział w naszych koncertach, żywy i często spontaniczny odbiór, co tworzy ich niepowtarzalną atmosferę.

W Nowym Roku 2020 życzymy Państwu samych dobrych dni w zdrowiu, spokoju i rodzinnej radości, oraz kolejnych muzycznych przeżyć.

&&&&&&

Camerata Cracovia jest jednym z najdłużej działających zespołów muzyki dawnej związanych z Krakowem. Zespół powstał w 1987 roku, a jego założycielem jest lutnista Ireneusz Trybulec. Repertuar zespołu stanowi głównie muzyka baroku i renesansu wykonywana na dawnych instrumentach.

Camerata Cracovia występowała niemal w całej Europie m.in. Niemcy, Francja, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Litwa, Ukraina. Współpracowała z aktorami: Anną Dymną, Jerzym Trelą, Krzysztofem Globiszem, Jerzym Zelnikiem, Krzysztofem Góreckim, łącząc na koncertach dawną poezję z muzyką. W swoim artystycznym dorobku Camerata Cracovia posiada wyjątkowy album, nagrany w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Są to „Kanty polskie i ruskie” dokumentujące odkrycie w rękopisach rosyjskich, nieznanych pieśni staropolskich.


fot. A. Kalinowski

Koncerty Mistrzejowickie - projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, dzięki życzliwości mistrzejowickich parafii i pomocy Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice. Koncerty odbywają się raz w miesiącu (niedziela), nieprzerwanie od 2012 roku. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej i sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej, a wstęp wolny umożliwia zainteresowanym bezpłatny udział w ciekawych i wartościowych wydarzeniach artystycznych.

Koncerty Mistrzejowickie odbywają się pod honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u