Koncert Gospel na Skałce 2019

26 maja 2019 r., godz. 15.00
Dziedziniec klasztoru Ojców Paulinów na Skałce, ul. Skałeczna 15

Gospel na Skałce 2019 to plenerowy koncert muzyki gospel w wykonaniu zjednoczonych chórów gospel z Małopolski oraz dwóch amerykańskich artystów Phillipa Cartera i Rhondy Adams, zaproszonych do projektu w roli dyrygentów, instruktorów i solistów. Wstęp wolny.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć amerykańskie utwory gospel wykonane przez 120-osobowy chór. Koncert odbędzie się na dziedzińcu klasztoru Ojców Paulinów na Skałce (ul. Skałeczna 15, Kraków), w niedzielę 26 maja o godzinie 15.00. Wydarzenie jest bezpłatne, otwarte, przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, osobom niepełnosprawnym, wszystkim krakowianom i turystom (cały koncert jest tłumaczony). Wydarzenie odbywa się w ostatnią niedzielę maja od 5 lat. Każda edycja Gospel na Skałce przyciągała zarówno entuzjastów muzyki gospel jak i osoby, dla których muzyka gospel jest nowym i nieznanym zjawiskiem. (Idąc na koncert można się zaopatrzyć w sprzęt piknikowy np. koc, parasol i krem przeciwsłoneczny).
Koncert jest zwieńczeniem wydarzenia Gospel City, czyli warsztatów muzycznych, w których bierze udział 15 chórów gospel z Małopolski.

Wykonawcy:

Phillip Carter urodził się w Maryland w Stanach Zjednoczonych. Wokalista, kompozytor, dyrygent, producent i instruktor w jednej osobie. Naukę gry na instrumentach klawiszowych rozpoczął w wieku 18 miesięcy, w roli dyrygenta zadebiutował mając 9 lat. Aktualnie jest dyrygentem Georgetown University Choir, służy jako konsultant w 4 kościołach w Washington DC. Pracuje również z młodzieżą jako nauczyciel muzyki i mówca motywacyjny. Jako artysta dzielił scenę z tak wybitnymi muzykami jak: Dorinda Clark-Cole, Deitrick Haddon, Edwin Hawkins, Walter Hawkins, Richard Smallwood, Tye Tribbett, Albertina Walker i wielu innych. Założyciel zespołu Sounds of Victory (SOV), który w 2010 roku otrzymał nagrodę Stellar Award w kategorii Fan Favorite Choir of the Year (Ulubiony Chór Roku). W tym samym roku nagrodzony został utwór Amazing w wykonaniu Dr. Emory Andrews i The Oxon Hill High School Gospel Choir, którego producentem był Phillip. W 2016 roku w Suwałkach nagrał pierwszy międzynarodowy album, z towarzyszeniem orkiestry i chóru. W tym samym roku wraz z SOV wydał szósty album Live From Zion. Następnie Christmas With Phillip Carter and SOV w 2017 roku. W 2010 roku był jednym z założycieli Independent Gospel Artists Alliance (Niezależny Sojusz Artystów Gospel). Jest dyrektorem generalnym SOV, Inc. i Phillip Carter Music. Jest żonaty ze Stephanie Carter i ma dwóch wspaniałych synów: trzynastoletniego Stephena i jedenastoletniego Thomasa.

Rhonda L. Adams urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku, wraz z rodziną zamieszkała w Polsce, tu też wraz z mężem założyła Fundację Źródło Życia. Od 2012 roku śpiewa i dyryguje chórem Kraków Gospel Choir. W 2017 założyła pierwszy chór gospel w Szydłowcu. Rhonda śpiewa gospel od 6 roku życia. Była członkiem chóru Indiana State Youth Choir.

oraz zjednoczone chóry gospel z Małopolski:

Camino
Chór Gospel Alwernia
Chór Gospel Mszana Dolna
DeocentriCity
Faceci w Czerni
GospelSenior
Gospel Voice
Grodzka Gospel
Joyful Voice
Kraków Gospel Choir
Mistral Gospel Choir
Młodzieżowy Chór Gospel
Saltrom Gospel Choir
Soul'n'Voices
Tarnowski Chór Gos.pl

Zespół muzyczny tworzą jedni z najlepszych polskich instrumentalistów od wielu lat grający muzykę gospel w kraju i za granicą, w składzie:
Szymon Markiewicz (instrumenty klawiszowe)
Paweł Seweryn (instrumenty klawiszowe)
Łukasz Giergiel (perkusja)
Staszek Srzednicki (gitara basowa)
Tomasz Robacki (gitara elektryczna)

Gospel na Skałce 2019 jest jednym z wydarzeń w ramach 24. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej organizowanej przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

Organizator:
Stowarzyszenie Gospel
al. Daszyńskiego 15a/10
31-537 Kraków
biuro@gospel.com.pl
T.: 609 413 202

Współorganizator:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
a.wyrwal@okn.edu.pl
tel. 12 644 27 65
www.facebook.com/oknorwid

Listopad 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u