Nabór do projektu 70. Nowohuckich Wspomnień

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu edukacyjno-artystycznym pt. "70 NOWOHUCKICH WSPOMNIEŃ", które realizowane będzie w ramach rezydencji artystycznej w ARTzonie w dniach 28.09 - 30.10.2019 r.

Rezydencja jest częścią większego projektu NOWA HUTA 70. PRZESTRZEŃ UWOLNIONA (projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury) i polegać będzie na pracy warsztatowej (zarówno grupowej jak i indywidualnej) opartej na wspomnieniach, wrażeniach, emocjach związanych z codziennym funkcjonowaniem uczestników projektu w przestrzeniach Nowej Huty. Na podstawie tych indywidualnych historii stworzymy finałową prezentację w formie teatralnej impresji wykorzystującej słowo, ruch, gest, dźwięk oraz przestrzeń Ośrodka Kultury C.K. Norwida. Ostateczny kształt spektaklu będzie zależał w dużej mierze od grupy warsztatowej - jej predyspozycji, możliwości i oczekiwań.

KOGO SZUKAMY:
Osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi (szczególnie z niepełnosprawnością wzroku), które są lub były przez pewien czas związane z Nową Hutą.
Doświadczenie w działaniach twórczych (ruchowych, teatralnych, muzycznych) jest bardzo mile widziane, gdyż chcielibyśmy, by uczestnicy współtworzyli spektakl, ale nie jest to warunek konieczny.
Istnieje też możliwość zapisania się wraz z opiekunem.

CO ZYSKUJESZ:
Udział w projekcie jest szansą na rozbudzenie pasji artystycznych, możliwością wykorzystania własnego potencjału twórczego, rozwijania zainteresowań artystycznych, ruchowych i teatralnych. Dla niektórych warsztaty mogą być też okazją do bliższego poznania samego siebie – w wymiarze cielesnym, jak i intelektualnym. Praca nad spektaklem to również możliwość poznania siebie nawzajem, dialogu odnalezionego we wspólnym zainteresowaniu sztuką. Zajęcia będą więc także okazją do zawarcia nowych znajomości.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Pierwsze spotkanie ma odbyć się już w sobotę 28 września 2019 r. w godzinach popołudniowych.
Kolejne zajęcia będą się odbywać w soboty (5, 12, 19, 26.10.2019 r.) oraz 2-3 razy w tygodniu popołudniami. Dokładne dni i godziny pozostają do ustalenia z uczestnikami i ARTzoną.
Finałowy pokaz jest zaplanowany na środę 30.10.2019 r. w godzinach wieczornych.

INFORMACJE O PROWADZĄCEJ:
BARBARA WYSOCZAŃSKA-GROCHAL - performerka, choreografka, producentka własnych projektów taneczno-ruchowych. W latach 2003-2015 zdobywała doświadczenie w Teatrze Tańca DF Katarzyny Skawińskiej, tańcząc w kilkunastu podcatch zespołu oraz pełniąc funkcję wiceprezesa stowarzyszenia i koordynatora jego projektów artystycznych. Od 2007 do 2012 r. pracowała jako aktorka w Teatrze KTO, uczestnicząc w spektaklach ulicznych Jerzego Zonia (m.in. Zapach Czasu, Quixotage, Ślepcy), prezentowanych na licznych festiwalach teatralnych w Polsce i na świecie. Z hiszpańską grupą Les Filles Follen współtworzyła niezależnie dwie uliczne koprodukcje taneczne "everybodyskin" (2012) i "Thank You For Dancing" (2014). W 2017 roku na zaproszenie festiwalu 30.ULICA w Krakowie zrealizowała spektakl "POZA". Interesuje się głównie działaniami performatywnymi w przestrzeniach pozateatralnych oraz łączeniem ruchu z innymi dziedzinami sztuki. W tym zakresie współpracowała z Aleksandrem Janickim przy multimedialnym spektaklu "K_INEMATICA" (2012), a podczas ESK 2016 we Wrocławiu przy międzynarodowych projektach "Resistance" (z niemiecką artystką Sveą Duwe) i "Marmolada" (z lipskim Theater der Jungen Welt). W 2018 roku współtworzyła interdyscyplinarny performance "WYSOCZAŃSKA_KALISZUK*2_MILER", wykorzystujący wideo-art, ruch i koncepcje z dziedziny robotyki. Od 2016 roku działa niezależnie, poszukując nowych wyzwań I biorąc udział w wybranych projektach performatywnych. Własne przedsięwzięcia artystyczne realizuje pod szyldem Akcja Ważka.

KONTAKT I ZAPISY:
Barbara Wysoczańska-Grochal
e-mail: akcjawazka@gmail.com
tel. 607 502 700

*** Rezydencje Artystyczne w ARTzonie realizowane są w ramach projektu NOWA HUTA 70. PRZESTRZEŃ UWOLNIONA. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Listopad 2022
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u