Miejski spacer - Hongkong. Slajdowisko podróżnicze Małgorzaty Osińskiej

18 maja 2020 r., godz. 18:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 lub w formie podcastu/webinaru na www.facebook.com/NowohuckieLaboratoriumDziedzictwa

W ramach majowego spotkania z cyklu „Nowa Huta na końcu świata”, wyruszamy w podróż do i po Hongkongu. Wstęp wolny.

Spacer ulicami Hongkongu widzianego oczami jego mieszkańców. Hongkong zawsze był częścią albo Imperium brytyjskiego albo Chin, przez długi czas jego mieszkańcy traktowali go jako miejsce tymczasowe, tranzytowe, przez które albo wyjeżdżali w daleką podróż do Europy albo wracali do Chin. Dopiero ostatnie dekady nasiliły proces kształtowania się własnej - odrębnej tożsamości wśród mieszkańców. W trakcie spaceru postaram się odpowiedzieć na pytanie co to znaczy być Hongkończykiem, gdzie jest centrum Hongkongu, czy Hongkończycy lubią swoje miasto? Co i gdzie jedzą? Jak spędzają wolny czas? Dlaczego Hongkong to wyjątkowe miasto i co odróżnia go od Chin kontynentalnych?

dr Małgorzata Osińska - socjolożka miasta, obecnie pracuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ

Zachęcamy do odwiedzenia profilu Instagram: urban_rice_lab i oglądania zdjęć ze spacerów dr Małgorzaty Osińskiej.

 Nowa Huta na końcu świata to cykl slajdowisk poświęcony przygodom podróżniczym. Spotkania z osobami, które opowiadają o ciekawych odwiedzonych przez siebie miejscach i dzielą się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przenosimy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście. Poznajemy przygody uczestników spotkań, czerpiemy z ich doświadczenia, pobudzamy naszą wyobraźnię i inspirujemy się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Szczegółowe informacje:
Magdalena Kotula
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
m.kotula@okn.edu.pl

Maj 2022
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u