Galeria Huta Sztuki

Czytaj więcej...Galeria Huta Sztuki powstała z inicjatywy Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida przy wsparciu władz Krakowa i finansowaniu z Gminy Miejskiej Kraków. Inspiracją do jej stworzenia była sięgająca lat 50. XX wieku historia samego Ośrodka, dawnego Zakładowego Domu Kultury mieszczącego się na Osiedlu Górali 5. W tym czasie do Nowej Huty przyjeżdżali licznie artyści, otrzymując do swej dyspozycji pracownie w oddawanych do użytku budynkach. Nowa galeria nawiązuje do pierwszej, działającej w latach 60. i 70. XX w. przy Domu Kultury, Galerii „RYTM”.

 

Czytaj więcej...

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Czytaj więcej...

Zajmujemy się dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, szczególnie w kontekście Nowej Huty. Opowiadamy, interpretujemy, doświadczamy, eksperymentujemy - pomagamy zrozumieć. Organizujemy różne wydarzenia, cykle i projekty, prowadzimy programy edukacyjne oraz animujemy działania promujące dziedzictwo i upowszechniające wiedzę na jego temat. W duchu partycypacji i wspólnej troski o lokalne dziedzictwo angażujemy w swoje działania społeczność lokalną i współpracujemy z licznymi partnerami: lokalnymi liderami, organizacjami pozarządowymi, szkołami, innymi instytucjami kultury czy przedsiębiorstwami. Tym samym budujemy pozytywną tożsamość mieszkańców Nowej Huty i całego Krakowa. Ważną częścią Laboratorium jest Pracownia Animacji Ekologicznej, działająca od 1992 r. i podejmująca tak bardzo aktualne kwestie ochrony środowiska.

 

 

Czytaj więcej...

Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Czytaj więcej...

Powstała w 1950 r. i była pierwszą instytucją kultury na terenie Nowej Huty. Zdobyła uznanie kilku pokoleń czytelników, nie tylko Nowej Huty, ale także całego Krakowa. Księgozbiór Biblioteki to ok. 45 tys. tomów, a w tym książki popularnonaukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy, książki dla dzieci, literatura piękna, bogaty zbiór książek i artykułów prasowych o naszej dzielnicy, a także książki w wersji mówionej.

 

Czytaj więcej...

Kino Studyjne Sfinks

Czytaj więcej...Początki Kina Sfinks giną w mrokach dziejów... Mimo usilnych starań i grzebania w archiwalnych papierach, nie udało się znaleźć wiarygodnej informacji na temat dokładnej daty jego powstania. Ze wspomnień starszych mieszkańców Nowej Huty wynika, że istniało już w 1958 r. Pewne jest natomiast, że od 1967 r. działa w nim Dyskusyjny Klub Filmowy "Kropka", w ramach którego prezentowane są perły klasyki kina światowego, a także dokonania współczesnych reżyserów. Sfinks jest ostatnim tradycyjnym kinem w Nowej Hucie i to kinem studyjnym. A to zobowiązuje!

 

Czytaj więcej...

Klub ARTzona

Czytaj więcej...

Przestrzeń artystyczna, będąca częścią Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Otwarta strefa dla działań społecznych i kulturalnych. Powstała w budynku, który w założeniu, prawie 60 lat, miał służyć jako garaż dla samochodów przemysłowych. Obiekt, ze względu na swoją powierzchnię (500 m2), daje wiele możliwości.

 

 

Czytaj więcej...

Klub Kuźnia

Czytaj więcej...Istnieje od ponad 40 lat na terenie Dzielnicy XV Mistrzejowice i prowadzi działalność na rzecz społeczności lokalnej. W swojej ofercie posiada zajęcia z zakresu kultury, edukacji i rekreacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

 

Czytaj więcej...

Biblioteka Klubu Kuźnia

Czytaj więcej...W skład biblioteki wchodzą wypożyczalnia beletrystyczna, naukowa i czytelnia. Biblioteka udostępnia czytelnikom około 25 tys. woluminów, 13 tytułów czasopism, ponad 300 audiobooków oraz trzy stanowiska komputerowe, z katalogiem zbiorów biblioteki (od 1980 r.) i dostępem do Internetu.

Czytaj więcej...

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u