baner oknSpotkania

Organizujemy wydarzenia skupiające zarówno zawodowców, jak i pasjonatów różnych dyscyplin związanych z szeroko pojętą kulturą. Proponowane przez nas spotkania stanowią wypadkową takich cech jak kreatywność, innowacyjność i otwartość. Wspólnie z Wami chcemy odkrywać nowe horyzonty i zarażać się pasją do życia, poznawania oraz rozumienia. Wybitni prelegenci, których gościmy w ramach spotkań, wnoszą świeże spojrzenie na szereg poruszanych zagadnień: począwszy od skali lokalnej, na krańcach Afryki kończąc. Nie boimy się zadawania pytań, ochoczo dyskutujemy, polemizujemy i jesteśmy otwarci na każdą opinię. Dokładamy wszelkich starań, aby prowadzone przez nas spotkania spełniały Państwa oczekiwania, zaspokajały ciekawość i inspirowały do dalszych działań.

 

Nowa Huta z dreszczykiem - seria podcastów

piątki, godz. 21:00
podcast: https://www.facebook.com/events/525082224822596/?active_tab=about

Czy nocą w pustym domu zdarzało Ci się słyszeć odgłos kroków, czyjś oddech, szelest? A może byłeś świadkiem nietypowych zjawisk z pogranicza jawy i snu?

Czytaj więcej...

Nowa Huta – Nowe Tychy. Na wspólnej drodze

18 czerwca 2020 r., godz. 18:00 - 20:30
platforma click meeting

Nowa Huta i Nowe Tychy wspólny mają nie tylko pierwszy człon nazwy. Łączą je przede wszystkim realia historyczne. Oba miejsca powstały w tym samym czasie,  na terenach o bogatym przedmiejskim, dziedzictwie kulturowym. Jego ciągłość została przerwana i zmieniona poprzez wielkie inwestycje planu 6-letniego, do jakich należała Nowa Huta, jak również Tychy. Oba miasta były wznoszone przez ludzi z całej Polski, próbujących budować swoją codzienność, tożsamość, wspólnotę, tworzyć kulturę i sztukę oraz oswajać przestrzeń. Bardzo ciekawie prezentuje się socrealizm i modernizm w architekturze. Budynki, wznoszone w tych stylach i technologiach, stały się naturalnym otoczeniem do życia, a z czasem naszym dziedzictwem. Oba miejsca pokazują złożoność i zmienność powojennej urbanistyki i architektury w zakresie stylistyki i technologii budowalnej. Odzwierciedlają też całe spektrum historii powojennej Polski. Dlatego warto porównać ich wiejską przeszłość, sięgającą średniowiecza,  architekturę doby socrealizmu i modernizmu, kulturę, sztukę oraz życie codzienne mieszkańców. Perspektywy te pomogą we wspólnym odkrywaniu historii obu miast.

Czytaj więcej...

Jak się buduje społeczność lokalną? Hongkong – prelekcja dr Małgorzaty Osińskiej

19 lutego 2020 r., godz. 18:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa oraz Stowarzyszenie B7 zapraszają na prelekcję dr Małgorzaty Osińskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

SPRAWIEDLIWA Z NOWEJ HUTY. Spotkanie z Mirosławą Gruszczyńską – mieszkanką Nowej Huty uhonorowaną medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

10 marca 2020 r., godz. 17:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Mirosława Gruszczyńska poprzez osobistą relację pokaże nam skrawek okupacyjnej rzeczywistości Krakowa, która była jednak udziałem jego wszystkich mieszkańców – ich prześladowań, prób radzenia sobie z wojenną rzeczywistością, oporem pomimo ciągłego zagrożenia. Jest to także opowieść o zróżnicowanych postawach Polaków wobec prześladowań i zagłady żydowskich mieszkańców Krakowa. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa wszechświata w bierki

15 lutego 2020 r., godz. 16:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na otwarty turniej rodzinny o godny pozazdroszczenia (!) tytuł Bierkowego Mistrza Wszechświata.

Czytaj więcej...

Maj 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u