Koncert Ulotne nastroje

ulotne nastroje 05.201619 maja 2016 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Koncert muzyki klasycznej. Wstęp wolny.

Wykonawcy: Agnieszka Nowak - flet, Gabriela Jakimowicz – fortepian

W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - koncert na flet g-dur, Franz Schubert - wariacje na temat Trockne Blumen i Gary Schoocker – Airborne

Agnieszka Nowak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Kazimierza Moszyńskiego oraz w Katowicach w klasie prof. Marii Grochowskiej i dr Łukasza Zimnika. Umiejętności zdobywała także pod okiem Janosa Balinta, Antoniego Wierzbińskiego, Eweliny Zawiślak, Renaty Guzik, Wila Offermansa, Samuela Colesa, czy Dusana Sodii podczas kursów mistrzowskich. Współpracuje z wieloma zespołami min orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Aurora Music Star Festival Orchestra, Milan Festival Orchestra, Filharmonią Dolnośląską, Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną, Lutosławski Moderna Orchestra, Straussowską Orkiestrą Festiwalową czy chórem Vox Populi koncertując w kraju i za granicą min w Niemczech, Austrii, Francji, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Słowacji, na Węgrzech czy Słowenii. Z Nową Hutą związana od najmłodszych lat przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w której spędziła 12 lat życia. Aktualnie dumna mieszkanka tej pięknej dzielnicy.

Gabriela Jakimowicz ukończyła w 2015 roku Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu prof. dr hab. Marioli Cieniawy-Puchały. Brała udział w licznych kursach prowadzonych przez: Paula Badurę-Skodę, György Nádora, Manfreda Austa, Otto Niederdorfera, Borisa Blocha oraz Andrzeja Jasińskiego. W ramach programu Erasmus kształciła się w Hochschule für Musik Nürnberg pod kierunkiem Bernharda Endresa. Do jej największych osiągnięć należy III miejsce i Dyplom „za obrazowe wykonanie utworu współczesnego” oraz opracowanie utworu Antona Rubinsteina na V Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Kompozytorów w Sankt Petersburgu.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl