18 grudnia 2017 r., godz. 15:00
Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5
Spotkanie poświęcone książce Lesleya Waltona „Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender”. Wstęp wolny.
Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego...
Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.
Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie...
,,Leslye Walton napisała śmiało zakrojoną, niezwykłą historię rodzinną w najczystszym stylu realizmu magicznego. Tutaj duchy, widma, anioły i ptaki wydają się takimi samymi bohaterami jak zdumiewający, nietuzinkowi mieszkańcy XX-wiecznej Ameryki. Jeśli lubicie sagi rodzinne, w których miłość, smutek, niespełnienie i utracone szanse mieszają się z potężną dawką magii, niezwykłości oraz nadprzyrodzonych zdarzeń, ta książka na pewno jest dla Was!"
Maja Lidia Kossakowska
,,Historia rodu, z którego wywodzi się Ava, to istna tajemnica, którą odkrywamy krok po kroku. Opowieść Avy ma jedyny i niepowtarzalny klimat, a główna bohaterka pozostaje dla nas zagadką do samego końca"
Magdalena Senderowicz, Bookgeek.pl
źródło opisu: Sine Qua Non, 2016
DKK tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. DKK to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, który promuje czytelnictwo. Uczestnikiem DKK może być każdy – to propozycja dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić ją innym. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.
Zasady dyskusji:
Prowadzi Barbara Cygan
Szczegółowe informacje:
Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, biblioteka[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl/index.php/propozycjekulturalne/biblioteka-okn
www.facebook.com/oknorwid