23 listopada 2018 r., godz. 14.30
Szkoła Podstawowa nr 89, os. Piastów 34a
Spotkanie poświęcone książce „Tarantula, Klops i Herkules” Joanny Olech. Wstęp wolny.
Joanna Olech „Tarantula, Klops i Herkules”
Pasjonująca i zabawna historia kryminalna, w której grupa nastolatków odsłania tajemnicze zdarzenia z przeszłości małego miasteczka.
Kiedyś Witkowice były najnudniejszym miasteczkiem na świecie. Wszystko się zmieniło, gdy z miejscowego muzeum ktoś ukradł widokówkę. Ile mogła być warta? W tym samym czasie w wypadku zginął pochodzący z Witkowic mężczyzna – Polak z niemieckim obywatelstwem. Czy te dwa zdarzenia mają ze sobą coś wspólnego? I czy to prawda, że w miasteczku ukryty jest skarb?
Śledztwo połączy Karola, rudego komputerowca z aparatem na zębach, i Tarantulę, piętnastoletnią fankę gotyku, córkę burmistrza. Będą musieli odgrzebać i połączyć ze sobą stare witkowickie tajemnice. Sprawą zainteresują się również podejrzana pani ornitolog, posterunkowy Tomek Buraś, żądny przygód wikary i przypominający nietoperza nieoceniony pies Herkules.
„Tarantula, Klops i Herkules” to opowieść, która wciągnie i zachwyci amatorów zagadek kryminalnych i błyskotliwego humoru.
źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/272011/tarantula-klops-i-herkules
DKK tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. DKK to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, który promuje czytelnictwo. Uczestnikiem DKK może być każdy – to propozycja dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić ją innym. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.
Zasady dyskusji:
- szanujemy opinie innych,
- nie oceniamy gustów czytelniczych członków grupy - im więcej różnych opinii tym lepiej,
- nie wszystkie lektury przypadną nam do gustu, ale mimo to spróbujemy je przeczytać,
- przychodzimy na spotkanie nawet, jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
- każdy członek grupy jest w niej mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta bądź też ile swojego czasu może spędzać z grupą,
- jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki,
- przede wszystkim mamy się dobrze bawić!
Szczegółowe informacje:
Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 46, biblioteka[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl/index.php/propozycjekulturalne/biblioteka-okn
www.facebook.com/oknorwid