Naturalnie Rodzinnie 2019

1-5 kwietnia 2019 r.
ARTzona OKN, os. Górali 4

Cykl bezpłatnych spotkań, warsztatów i innych wydarzeń promujących ideę rodzicielstwa bliskości, odbywających się z okazji piątej edycji „Naturalnie Rodzinnie”.

Spotkania przeznaczone są dla rodziców i opiekunów dzieci oraz rodziców spodziewających się dziecka. Na każdego, niezależnie od wieku, czeka mnóstwo atrakcji.

Finałem Tygodnia Naturalnie Rodzinnie będzie najbardziej „zamotany” festiwal w Krakowie - UTkano FEST 2019.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy:
Naturalnie Rodzinnie: Katarzyna Szczęśniak, k.szczesniak@okn.edu.pl
UTkano FEST 2018: Paulina Maciaszek, p.maciaszek@okn.edu.pl

HARMONOGRAM

Poniedziałek 01.04.2019 r.

9.00-10.30 // Tak trzymaj – wsparcie dla niemowląt okiem taty fizjoterapeuty (dla rodziców dzieci do 3 m-ca życia i rodziców oczekujących dziecka), prowadzenie: Maciej Kampa / Fizjoterapia Motion

11.00-13.00 // Wysoka wrażliwość. Jak może się przejawiać i jak wspierać nasze wysoko
wrażliwe dzieci, prowadzenie: Ilona Dąbrowa

14.00-16.00 // Rozwój mowy dziecka (poszczególne etapy, jak stymulować mowę dziecka, elementy karmienia dzieci), prowadzenie: Monika Cabała

Wtorek 02.04.2019 r.

10.00-12.00 // Jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie #KochamZapinam, prowadzenie: Justyna Ziółkowska

Warsztaty bezpiecznego przewożenia dzieci. W trakcie spotkania dowiecie się: jak dobrać fotelik samochodowy odpowiedni do każdego dziecka; jak zapinać pasy fotelika samochodowego, aby dziecko jeździło bezpiecznie; jak przewozić dziecko zimą, aby było bezpiecznie i wygodnie; czym jest fotelik RWF i fotelik FWF. Jaki rodzaj fotelika powinien być używany w zależności od wieku i wielkości dziecka; czym jest isofix, adac, test plus, top tether i wiele innych zagadnień; na co zwrócić uwagę, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży; kiedy zmienić dziecku fotelik na następny i jak długo dziecko powinno jeździć w foteliku samochodowym.
Dzięki warsztatom nauczycie się, jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w podróży. Rozwiejecie swoje wątpliwości dotyczące tematyki związanej z fotelikami samochodowymi oraz będziecie mogli przećwiczyć prawidłowe zapinanie pasów fotelika samochodowego.
Informacje o akcji: http://www.kochamzapinam.pl

12.30-14.30 // Mleczne karmienie – sprawa rodzinna, prowadzenie: Kinga Pukowska, Magdalena Szaraniec / Fundacja Polekont – Istota Przywiązania

Środa 03.04.2019 r.

13.00-15.00 // Spokojny Rodzic, czyli Self Reg w Praktyce, prowadzenie: Katarzyna Małysz

Spotkanie oparte na głębokim zrozumieniu trudnych emocji związanych z rodzicielstwem, rozmowa na ich temat, zrozumienie i przeformułowanie ich postrzegania, praktyczne wypracowywanie sposobów na lepsze radzenie sobie z wymagającymi momentami, które pojawiają się w życiu każdego rodzica.
Dla kogo? Dla rodziców, którzy czują emocjonalne przygnębienie, szybko popadają w złość czy frustrację, są zagubieni w swoim rodzicielstwie i mają wyrzuty sumienia w stosunku do dzieci, czyli wszystkich, którzy borykają się z trudnymi emocjami.

Czwartek 04.04.2019 r.

10.00-12.30 // Mamo - odkryj swoje mocne strony!, prowadzące: Justyna Ciahotna, Żaneta Lipiec-Goj

Jak czujesz się jako Mama? Czy odkryłaś już swoją super moc w tej roli? Czy jesteś świadoma swoich mocnych stron? Czy wiesz jak z nich korzystać na co dzień? A może chcesz podążyć za zawodowymi marzeniami? Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty, podczas których pomożemy Ci odpowiedzieć na te pytania!

Warsztat „Mamo – Odkryj swoje mocne strony!” jest właśnie dla Ciebie, jeżeli:

* chcesz odkryć jako Mama siebie na nowo, a także swoją super moc,

* zastanawiasz się jak wykorzystać swoje mocne strony na co dzień, a także w pracy,

* szukasz inspiracji i wsparcia ze strony innych kobiet.

KILKA SŁÓW O NAS:

Justyna Ciahotna – mam 11-letnie doświadczenie w obszarze HR, głównie w rekrutacji. Ukończyłam Pedagogikę, a także studia podyplomowe z zakresu Psychologii, Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz HR Business Partner. Obecnie jestem w trakcie Szkoły Trenerów. Prywatnie jestem mężatką i mamą 2,5-letniego Beniamina. Wolne chwile lubię spędzać aktywnie ze swoimi chłopakami, najchętniej w naturze, gdzie „ładuję baterie”. Macierzyństwo zaowocowało u mnie nowymi inspiracjami, a także chęcią rozwoju. Pomysł na warsztaty aktywizujące dla mam jest właśnie efektem mojego „urlopu” z synem. Wierzę, że każdy z nas ma swoje mocne strony i to na nich warto budować to co robimy w życiu.

Żaneta Lipiec-Goj - jestem coachem, facylitatorem, fanką komunikacji empatycznej. Jako manager posiadam wieloletnie doświadczenie w motywowaniu i rozwijaniu ludzi. Prywatnie jestem mamą 2,5 letniego Staszka. Pasjonuje mnie praca z grupą, wydobywanie z niej potencjału i wspieranie towarzyszących im procesów. Kręcą mnie techniki twórczego myślenia. Uwielbiam pracować w obszarze rozwoju osobistego, emocji i komunikacji. Lubię zgiełk, hałas i życie w miejskiej dżungli. Po godzinach, gdy mąż i syn już śpią piszę bloga o prostocie życia z uśmiechem. W życiu kieruję się intuicją, sercem i potrzebami drugiego człowieka nie zapominając przy tym o sobie. Macierzyństwo pozwoliło mi odkryć siebie na nowo i poczułam, jaką super moc mają mamy!

13.00-15.00 // Przechodzenie okresów rozwojowych u dzieci, prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk

Ciągłe zmiany w rozwoju u Twojego dziecka mogą powodować wiele pytań, niejasności czy obaw. Popatrzymy na nasze dziecko i więź z nim w dłuższym, szerszym aspekcie, zastanawiając się jak łagodnie przechodzić wszelkie zmiany wraz z naszymi dziećmi.

Piątek 05.04.2019 r.

11.00-12.00 // Witajki i Papatki, spektakl dla dzieci od 8 miesiąca do 3 roku życia Teatru Chrząszcz w Trzcinie

12.00-13.00 // Slime Factory (dla dzieci powyżej 2 r. ż.), prowadzenie: Jola Wrzesińska, Ekorodzice

Slimowy szał ogarnął także Ekorodziców. Przygotujcie się na dotykanie różnorodnych faktur, ściskanie, zgniatanie i paćkanie się, czyli nieskrępowane poznawanie świata z glutkami w tle. Udział w zajęciach pozwoli Twojemu dziecku rozwijać się maksymalnie w ramach jego możliwości. Na zajęciach będziemy tworzyć nietoksyczne glutki odpowiednie dla maluchów 2+

Niedziela 07.04.2019 r.

13.00-15.00 // DKF dla dzieci „Nazywam się Cukinia”, reż. Claude Barras (2016), sala: Mały Metraż Studyjne Kino Sfinks

Niedziela 07.04.2019 r. // UTkano FEST 2019
Program: FB/ARTzonaOKN, www.artzona.okn.edu.pl
Informacje i zapisy: Paulina Maciaszek, p.maciaszek@okn.edu.pl

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Czerwiec 2022
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u