Dzień Kobiet z Kinem Sfinks

9 marca 2020 r., godz. 17:00
Kino Sfinks, os. Górali 5

W programie pokaz filmów: „Pojedynek na głosy” w reż. Petera Cattaneo i „Spadające liście” w reż. Alice Guy oraz losowanie nagród.

„Pojedynek na głosy” (112 minut) reż. Peter Cattaneo
Obyczajowy, W.Brytania, 2019, wyst.: Kristin Scott Thomas, Sharon Horgan, Emma Lowndes, Jason Flemyng.

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” - Petera Cattaneo.

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania. 

„Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.

„Spadające liście” (12 minut) reż. Alice Guy
Film niemy, USA, 1912.

Kino było kobietą już w momencie swoich narodzin. Dlatego to właśnie w Dzień Kobiet zaprezentujemy wyjątkowy film pt. "Spadające liście" pierwszej reżyserki w historii kina - Alice Guy. Guy można określić mianem najprawdziwszego człowieka renesansu - była nie tylko reżyserką, ale również scenarzystką, autorką zdjęć i producentką. Swoją stopę na planie filmowym postawiła już w 1896 roku, czyli zaledwie rok po pierwszym publicznym pokazie kinematografu braci Lumière. Od tamtego momentu na stałe rozgościła się na salonach nowopowstałej sztuki, biorąc bezpośredni udział w powstaniu ponad 300 filmów.

Tej jesieni dr Earl Headley demonstruje cudowne lekarstwo na gruźlicę, jednak niedaleko od miejsca, w którym pracuje, choroba zdaje się czyhać na kolejne życie - młodej kobiety o imieniu Winifred. Wiadomość o poważnej chorobie Winifred jest dla jej matki i młodszej siostry Trixie druzgocąca. Kiedy Trixie słyszy, jak lekarz rodzinny mówi, że „kiedy opadnie ostatni liść, Winifred umrze”, dosłownie interpretuje jego słowa. Postanawia więc nie dopuścić, by z drzew spadły wszystkie liście…

Bilety:
normalne – 20 zł
studenckie – 18 zł
seniorskie – 15 zł
grupowe - 13 zł

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 32, sfinks[at]okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

Listopad 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u