DKF „Kropka”: Katowicka Szkoła Filmowa – pokaz etiud studenckich

16 grudnia 2019 r., godz. 19.00
Kino Studyjne Sfinks, Os. Górali 5

W ramach współpracy Kina Sfinks ze Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zapraszamy na pokaz najnowszych etiud zrealizowanych przez studentów jednej z najlepszych szkół filmowych w Polsce. W programie: "Dziki", "Elizabeth", "Daniel", "U cioci Leoni", "Kulturysta", "Powrót i "Chudy". Wstęp wolny.

„Dziku” (22`) reż. Kamila Chojnacka, fabuła
„Dziku” to opowieść o zderzeniu dwóch światów. Młody, 19-letni Krzysztof, stały bywalec siłowni i osiedlowy zawadiaka zatrudnia się w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej. Dystans bohatera do świata klasyki zmniejsza się, gdy pierwszy raz słyszy arię. Poruszony nieznaną dotychczas muzyką, postanawia rozpocząć lekcje śpiewu. Świat opery zmienia nie tylko jego gusta, ale także cały styl życia bohatera.

„Elizabeth” (24`) reż. Wojciech Klimala, fabuła
Dawna miss Polski, obecnie emerytowana fryzjerka – Elżbieta, za namową swojego syna postanawia wystartować w konkursie dojrzałej piękności. Wybory organizowane są w pobliskim domu seniora. Gdy tylko Elżbieta staje na scenie paraliżuje ją strach. Boi się, że nie podoła. W szczególności, gdy dowiaduje się, że w szranki staje jej rywalka z przeszłości…

„Daniel” (24`) reż. Anastazja Dąbrowska, dokument
Bohater to młody chłopak, który spędza wakacje na koloniach dla osób z zespołem Downa. Kamera podgląda rozmowy Daniela z kolegami. A chłopcy, jak to chłopcy – rozmawiają o dziewczynach. Absolutnie poważnie. Padają pytania o to: "Co daje taka bliskość?" lub "Jaki jest prawidłowy sposób, aby tę miłość wyrazić?".

„Chudy” (8`) reż. Daniel Stopa, fabuła
Chudy to krótki film podejmujący temat dzieciństwa, portretujący małych bohaterów w sposób poetycki i nostalgiczny. Patrzymy na świat oczami rodzeństwa: w piękne, słoneczne popołudnie starszy brat musi zaopiekować się młodszą siostrą.

„Kulturysta” (18`) reż. Anna Urbańczyk, dokument
Daniel, twórca street artu malowanego na stodołach oraz przystankach w rodzinnej wsi Kurówko, przyjeżdża ponownie, by zrealizować nowy projekt. W tym celu musi zmierzyć się z marazmem panującym na wsi oraz izolacją jej mieszkańców. Daniel nie poddaje się i wywołując ducha wspólnoty wspomnieniami o tajemniczym zwierzęciu i duchach, przygotowuje otwarcie Przystanka.

„Powrót” (21`) reż. Damian Kocur, fabuła
Ania wychodzi na pierwszą, trzydziestogodzinną przepustkę z zakładu karnego. W domu czekają na nią mąż i kilkuletni syn. Wszystko jest ustalone - w czasie przepustki mają w trójkę opuścić kraj. Jednak przed ucieczką Ania postanawia rozliczyć się z przeszłością.

„U cioci Leoni” (25`) reż. Michał Ciechomski, fabuła
W eleganckim salonie u cioci Leonii zbiera się rodzina, żeby uczcić urodziny gospodyni. Przy winie rozmowa szybko schodzi na niewygodne tematy. Pojawiają się mniejsze i większe złośliwości, odżywają utarczki, a na wierzch wychodzą od dawna skrywane tajemnice.

DKF "Kropka" działa przy Kinie Studyjnym Sfinks od 1967 roku. Nasze propozycje skierowane są do wszystkich miłośników dobrego kina. Organizujemy repliki festiwali, spotkania z twórcami, a także przeglądy filmów fabularnych, animacji i dokumentów. W naszej ofercie znajdują się również pokazy etiud studenckich, filmy starych mistrzów i kino niezależne.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 32, sfinks[at]okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

Listopad 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u