Dawnej pieśni czar

9 października 2017 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową. Wykonawcy: Wiktoria Bisztyga – sopran, Lidia Puchacz - mezzosopran, Paweł Pierzchała - fortepian, Michał Patyk - tenor.

W programie koncertu pt. „Dawnej pieśni czar” znajdą się arie i pieśni wybitnych kompozytorów. Zabrzmią m.in.: znana pieśń Fryderyka Chopina „Życzenie” rozsławiona przez znakomitą artystkę Teresę Żylis-Gara, urokliwa „Polna różyczka” Stanisława Moniuszki, arie operowe „O Mio babbino caro” Giacomo Pucciniego, „Voi che sapete” Wolfganga Amadeusza Mozarta , czy „Barcarolla” Jacquesa Offenbacha, którą artystka wykona z Lidią Puchacz - znakomite utwory światowych mistrzów, wymagające dużego kunsztu wokalnego. Czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki Franza Lehara „Cygańska miłość” i walc „Przetańczyć całą noc” z operetki „My fair Lady” zachwycają rytmem i melodyjnością, artystka zaśpiewa również swoją ulubioną wersję „Ave Maria” włoskiego kompozytora Giulio Cacciniego. W części końcowej zabrzmi popularny na cały świat romans cygański „Oczi czornyje”. Będzie też niespodzianka muzyczna - duet z młodym artystą Michałem Patykiem. Całość muzycznie oprawi znakomity pianista i kompozytor „Piwnicy pod Baranami” - Paweł Pierzchała.

Wiktoria Bisztyga karierę artystyczną rozpoczynała w Zespole Pieśni i Tańca Uj „Słowianki”. Lekcje śpiewu solowego pobierała u Henryka Kamińskiego - pedagoga Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Żeleńskiego w Krakowie oraz u znakomitej sopranistki Zofii Kilanowicz. Jako solistka od wielu lat współpracuje z chórem „ Organum” oraz zespołem instrumentalnym „Ricercar” pod dyr. prof. Bogusława Grzybka, uczestnicząc w wielu koncertach krajowych i zagranicznych.   Koncertuje również z wybitnym organistą, profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie Markiem Stefańskim /m.in. w koncertach z cyklu „Cracovia Sacra” „Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej”, „Muzyka Zaklęta w Drewnie” oraz w ramach Festiwalu Pieniny – Kultura – Sacrum /. Oprócz muzyki oratoryjno-kantatowej w swoim repertuarze posiada również pieśni polskich kompozytorów / F. Chopin, S. Moniuszko/, arie /W.A. Mozart, G. Puccini, A. Dvorak, F. Haendel, F. Lehar / oraz   ludowe pieśni narodów słowiańskich. Współpracuje   z artystą „Piwnicy pod Baranami” kompozytorem i pianistą Pawłem Pierzchałą.

Wstęp: 15 zł (bilety dostęne w Ośodku na pół godziny przed koncertem)

Dział Animacji i Promocji Kultury