20 listopada 2017 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5
Slajdowisko z udziałem Hanny Szczypiór i Michała Michalika. Wstęp wolny.
Jurty, drapacze chmur i ludzie, który nienawidzą Borata. Witaj w Kazachstanie!
Nasza prezentacja to podróż do oddalonego o ponad 3 tys. kilometrów Kazachstanu. Z kim kojarzy się ta dość młoda republika? Przede wszystkim (i niestety) z Boratem, którego mieszkańcy nie darzą zbyt wielką sympatią. Kolejne skojarzenia - to bezkresne stepy i tradycyjne jurty. Tak, znajdziecie je tutaj, ale zobaczycie również wysokie drapacze chmur i nowoczesne centra handlowe. W dawnej stolicy, czyli mieście Ałmaty poczujecie się jak Europie, mimo że odległość od Kirgistanu to niecałe 300 kilometrów. Za to tutejsza kuchnia zdecydowanie obiega od śródziemnomorskiej czy włoskiej.
Zabierzemy was na piękną śpiewającą wydmę w Parku Narodowym Ałtyn Emel, zdradzimy, gdzie można zobaczyć „kolorowe” góry oraz fantazyjne Katutau. Oczywiście nie zabraknie także kazachskiego Grand Canionu i turkusowych jezior. Niesamowitych miejsc w Kazachstanie nie brakuje i są bardziej dostępne, niż mogłoby się wydawać.
Czy warto skorzystać z bezpośredniego połączenia z Warszawy do Astany i spędzić kilkanaście dni w Kazachstanie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Mała i duży w podróży, czyli Hania i Michał. Jesteśmy parą z Krakowa, podróżujemy wspólnie od 2013 roku. Podobno przeciwieństwa się przyciągają – potwierdzamy tę zasadę, bo każde z nas chciałoby podróżować gdzie indziej i w inny sposób, ale udaje nam się to łączyć! Może nie odwiedzamy najdalszych zakątków świata, ale zawsze staramy się jak najlepiej poznać mieszkańców poznawanych miejsc oraz ich zwyczaje. Do tego lubimy przekonywać innych do miejsc pozornie zwykłych. Na co dzień redaktor w portalu podróżniczym (Hania) i specjalista od reklam w internecie (Michał).
Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid