West Highland Way - 154 km pieszo przez krainę Williama Wallace'a

29 lipca 2019 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Slajdowisko Marii Olejko i Michała Rdzanka w ramach cyklu „Nowa Huta na końcu świata”. Wstęp wolny.

Z Marią i Michałem byliśmy już w gorącym Maroku, podziwialiśmy zorzę na niebie za kołem podbiegunowym i zasmakowaliśmy w dziedzictwie kultury i bogactwie natury w Jordanii.
Tym razem przemierzymy spory kawałek Szkocji, a dokładnie West Highland Way – jeden z piękniejszych europejskich szlaków trekkingowych wiodący od przedmieść Glasgow do Fort William. To 154 km (a właściwie 96 mil) przez szkockie pastwiska, lasy, wzdłuż brzegów Loch Lomond, przez wrzosowiska Rannoch Moor, Devil’s Staircase, z metą u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii - Ben Nevis.

Maria Olejko i Michał Rdzanek – podróżnicy, pasjonaci gór, autorzy fotobloga „only travelers left alive”, w którym zamieszczają subiektywne zapiski i zdjęcia z wielu zakątków świata, które odwiedzili dzieląc się wrażeniami z nadzieją, że zaszczepia w innych chęć do tego, abye sami zaczęli podróżować i odkrywać wyjątkowe miejsca, które trudno nawet skojarzyć z naszą planetą.

Nowa Huta na końcu świata to cykl slajdowisk poświęcony przygodom podróżniczym. Spotkania z osobami, które opowiadają o ciekawych odwiedzonych przez siebie miejscach i dzielą się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przenosimy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście. Poznajemy przygody uczestników spotkań, czerpiemy z ich doświadczenia, pobudzamy naszą wyobraźnię i inspirujemy się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Dział Animacji i Promocji Kultury