Chór Vox Populi

wtorki i czwartki, godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Lubisz muzykę? Marzysz, by koncertować wykonując kompozycje mistrzów poczynając od muzyki starej po współczesną? Musiałeś z różnych przyczyn zrezygnować ze swojej pasji, ale teraz chcesz znowu powrócić i realizować swoje marzenia? Chcesz poznać wspaniałych ludzi, doskonalić swoją wiedzę i muzyczną sprawność? Przyjdź do nas i spróbuj! Znajdziesz tu radość obcowania ze sztuką i ludźmi podobnymi Tobie. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Chór Vox Populi działa pod dyrekcją Rafała Marchewczyka, założyciela i kierownika artystycznego chóru Krakowskiej Młodej Filharmonii. Wspólne umiłowanie muzyki i pełna życzliwości atmosfera na próbach pozwala realizować programy na wysokim poziomie artystycznym, zarówno a capella, jak i z solistami i orkiestrą w wielkich formach wokalno-instrumentalnych (Mozart, Vivaldi, Schmid). Jeśli chcesz poznać wspaniałych ludzi, przeżyć z nimi przygody artystyczne, doskonaląc swoją wiedzę i muzyczną sprawność, koncertować, poznając świat sztuki i życzliwość słuchaczy dołącz do nas i zaproś koleżanki i kolegów.
Głos ludzki to wspaniały instrument, a chór naprawdę może być orkiestrą, czego doskonałą ilustracją są autorskie transkrypcje utworów instrumentalnych wykonywane przez Vox Populi (Chopin, Paderewski, Karłowicz, The Beatles, Claude Francois, Duke Ellington). Muzyka daje radość, łagodzi obyczaje, jest dokumentem naszej obecności i aktywności, a wreszcie otwiera nowe obszary i granice.

Chór powstał we wrześniu 2012 r. i od pierwszej próby jego siedzibą jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Założycielem chóru jest Rafał Marchewczyk.

Podstawowy repertuar chóru stanowią utwory śpiewane a'cappella, poczynając od muzyki klasycznej i autorskich opracowań pieśni solowych, po transkrypcje utworów instrumentalnych i muzyki rozrywkowej. Próby chóru odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5).

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Marzec 2023
P W Ś C Pt S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u